Laneth Bir Gece III

%100 Metal katkılarıyla gerçekleşen Laneth Bir Gece’nin üçüncüsü 8 Mart Cuma akşamı IF Performance Hall Beşiktaş’ta yapılıyor.

THE CLIMB

The Climb, 1998 tarihli “The Climb” ve 2002 tarihli “Principia” albümleriyle müzik dünyasına damga vurmuştu. Geçen sene tadı damağında kalanlar için The Climb, Gökalp Ergen, Kağan Batır, Alen Konakoğlu ve Ozan Doğan Ariz’den oluşan kadrosuyla yeniden Laneth Bir Gece’de.

OBJEKTİF

Heavy metal grubu Objektif, 1988 yılında Samsun’da kuruldu. İlk albümleri “Tımarlı Hastane” 1990 yılında, son albümleri “Sokağın Sesi” ise 2007 yılında çıktı. Vecdi Yücalan (vokal ve gitar), Murat Tükenmez (bas), Çağlar Abanoz (gitar), Umut Mutku (gitar) ve Onur Akça'dan (bateri) oluşan Objektif, sert ve tavizsiz sounduyla geceye imzasını atacak.

CULTUS

Hammer Müzik’in yayınladığı 001 no.lu ilk kasetin sahibi olan Cultus, 20 yılı aşkın süredir sahnelerden uzak kalmış bir grup. İlk albümleri “Bodhisattva” (1993) ve ikinci albümleri “Eye” (1994) hala zevkle dinlenmekte. Grup Atalay, Cenk-iz, Sacit ve Naim’den oluşan kadrosuyla Laneth Bir Gece’nin en özel konuklarından biri.

PAGAN

İstanbul menşeili black metal grubu Pagan’ın sadece “Rehearsal Tape” (1996) ve “Heathen Upheavel” (1998) isimlerinde iki demosu ve “Oz : In Transcendence” (2007) isimli bir albümü var ama bu kadarı bile efsane olarak anılmalarına yetti. 15 yılı aşkın süredir sahnelerde yoklar. Bir süredir Gökböri projesiyle gündemde olan gitar/vokalist Emre Balık’ın yanı sıra gitar/vokalist Arda Karaduman, baterist Savaş Acar ve bas gitarist Cenk Turanlı o akşam IF’i siyaha boyayacaklar.

RAZOR

Tüm Laneth Bir Gece’lerde sahne alan tek grup olan Razor, daha önce Dr. Skull ve Hazy Hill setleriyle çok konuşulmuştu. Bu kez saygılarını Kramp için sunacaklar.

NIKKI WILD

Konserler bittiğinde, saat geceyarısını geçtiğinde Nikki Wild’lı saatler başlıyor. Memleketin en karizmatik DJ’i Nikki Wild, konserler sonrası sahneyi devralacak ve ortamı ateşe verecek…

Yıllarca unutulmayacak bu geceyi kaçırmayın.

Biletler: Hammer Müzik (Kadıköy), Mephisto Kitapevi (Beyoğlu), Biletix Satış Noktaları ve www.biletix.com

LANETH BİR GECE HAKKINDA…
Laneth, 1991-1994 yılları arasında yayınlanan Türkiye’nin ilk iki fanzininden biri. Aradan 25 yıl geçmesine rağmen ismi ve etkisi hala konuşuluyor. Bunun başlıca sebebi son iki yıldır o günleri yadetmek adına “Laneth Bir Gece” ismi altında bir gece düzenleniyor olması. Biletleri günler öncesinden tükenen daha önceki iki etkinlikte Pentagram, Metalium, Kronik, Radical Noise, Asafated, Rashit, The Climb, Tünay Akdeniz, Murder King, Razor gibi isimler sahne aldı. Asafated, Rashit ve The Climb’ın yıllar sonra sırf Laneth Bir Gece için yeniden biraraya geldiğini de belirtmek gerek. Tünay Akdeniz ise 40 yıllık müzik hayatının ilk konserini Laneth Bir Gece-2’de verdi. Şimdi sıra Laneth Bir Gece III’te…

Baran Şahin

Leave a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.