Queensryche

ÖZEL DOSYA : Gelmiş Geçmiş En Kötü 11 Metal Videosu

11

Her zaman ki gibi işin acımasız, kanlı ve zor kısmını seçiyorum...

Birbiri ardına yayınlanan Carcass, At The Gates ve Exodus video klipleri metal müzik delilerini, Avengers video klipleri ise geek'leri delirte dursun uzun zaman sonra yaptığım(ız) ilk dosya konusunda kolaya kaçıp en iyi, en yeni video klipleri değerlendirmek yerine tam tersini yaptım!

İşte karşınızda...

GELMİŞ GEÇMİŞ EN KÖTÜ 11 METAL VİDEOSU:

Alternate Reality - "The King That Never Was"

Grup hakkında hiçbir fikrim olmamasına rağmen dosya adına yaptığım kısa araştırmada neredeyse her metal müzik sitesi bu gencoların 2011 tarihli videosunu anmadan geçmiyor. Nereden bakarsanız bakın kepazelik paçalardan akıyor ve uzun uzun uğraşılmış oluşu her şeyi daha dramatik kılıyor.

Krokus - "Screaming In The Night"

Krokus muhteşem bir hard'n'heavy grubu, Marc Storace kristal gırtlak ve malum şarkı en büyük hitleri ama "Mad Max Conan ile buluşuyor" tadında klip tek kelime ile rezalet. Neden insanlar bir 10 yıl sonrayı düşünüp hareket etmezler anlamıyorum?

Queensryche - "Queen Of The Reich"

Her şeyi başlatan mükemmel şarkı ama beş para etmez klip. 80'lerde ucundan kenarından tüm kliplere bulaşan Mad Max tadı burada da mevcut. Klip "To be Continued..." ibaresi ile kapanıyor ama ne mutlu ki Bay Tate ve arkadaşlarının aklı başına gelmiş olmalı ki devam etmiyor.

Savatage - "Hall Of The Mountain King"

Cüce, bol duman, korsan kıyafetleri... Daha kötü ne olabilir?

Journey - "Seperate Ways"

80'ler sahnesinin tüm klişeleri bu klipte saklı... Kötü saçlar, kolormatik gözlükler, berbat kıyafetler, maço tavırlar, keskin bakışlı dilber ve muhteşem müzik.

Dio - "All The Fools Sailed Away"

Rahmetlinin en sevdiğim şarkısı olsa da klip fecahat. Heavy metal müziğe korsan kıyafetini getirenin evini ateşler salsın!

Immortal - "Call Of Wintermoon"

Listeye kara metal klasiğini koymasam epey hak geçerdi. Her şey tamam da erkek cadı nedir a dostlar?

Hammerfall - "Hearts On Fire (Curling Version)"

Başta ki kepazelik harici şarkıların tamamının ortak noktası şarkıların müthiş, kliplerin berbat oluşu idi. Hammerfall şarkısında berbat şarkı berbat ötesi klip ile taçlanmış durumda. O değil de metal klibinde curling ne alaka? Hammerfall'un espri anlayışı müziğinden bile kötü.

Thor - "Anger"

Liste gitgide daha da kötüleşmeye, gaddarlaşmaya başlıyor. Klip kötü, şarkı kötü, Thor denen çam yarması her şeyden kötü...

Lancer - "Young & Alive"

2013 tarihli bu video klipte gençler hem 80'lere, hem de 80'ler rezil kliplerine saygılarını sunuyor. Helloween tadında müzik ekrana bakmadan çekiliyor ama dördüncü dakikada ortaya çıkıp göz ve meme ucu kemiren plastik ördek için kelimeler kifayetsiz kalıyor.

Kruger - "3OB"

Rusça heavy metal bile başlı başına kötü bir fikirken Kruger bunu düşük bütçeli vampirli klibi ile iyice çekilmez hale getirmiş.

Baran Şahin

Leave a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.