Hate Eternal - Infernus

Erik Rutan yine kankalarıyla birlikte çok Mana'lı bir albüm yapıyor 🙂

Death metal dinleyicilerinin beynine kazınmış olan önemli topluluklardan Florida'lı Hate Eternal'ın Wicked World, Earache, Metal Blade gibi plak firmalarını dolaştıktan sonra geçen yıl Ekim ayında Season Of Mist ile anlaştığını öğrenmiştik. Güzel puanlar alan "Phoenix Amongst The Ashes" sonrası aradan 4 yıl geçti ve topluluk "Infernus" adını verdiği yeni altıncı albümlerini 24 Ağustos'ta yayınlayacak.

"The Stygian Deep", "Pathogenic Apathy", "Infernus" ve "Zealot, Crusader Of War" parçalarının prömiyeri daha önce yapılmıştı. Bugün ise "Infernus" un tamamı yayınlandı. Üstte de belirttiğimiz gibi "Infernus" Hate Eternal'ın Season Of Mist'ten çıkan ilk albümü olma özelliğini taşıyor. Bunun yanı sıra Tim Yeung, Derek Roddy ve Jade Simonetto sonrası dördüncü Hate Eternal bateristi Chason Westmoreland'in bulunduğu ilk albüm olması özelliği de var.

Chason Westmoreland benden geçerli puan aldı. Hızlı çalan, farklı stile sahip bir baterist. Zaten Hate Eternal bateri partisyonlarının her zaman dinamik bir motor kıvamında olduğunu biliyoruz. Gayet uyumlu kendisi.

"Locust Swarm" ve "Pathogenic Apathy" bana kalırsa albümün en özel iki parçası, gerçek favorilerimdir diyelim, bana kalırsa üstüne düşülmeyen "The Chosen One" 10 numara bir parça ve benim tek geçemediğim favorim diyelim. "La Tempestad" fazla hızlı, hatta "Infernus" un en hızlısı, Chason'ın adeta vuruş sıklığı yarışmasına girmiş gibi bir çalışı var ve ayak uydurulamıyor. "Infernus" un en gereksizi (evet ciddiyim) ve en sıkıcı parçası "Chaos Theory" diyelim. Bu albüme şu keyifsiz enstrümantali koymasalar daha iyi olurdu dedim.

Cannibal Corpse'un da iyi bildiği Mana Recording Studio'da kaydedilen bu albümün kapak çalışması Eliran Kantor'a ait görünüyor. Kendisini Testament, Iced Eearth ve Sodom için yaptığı çalışmalardan hatırlayanlarımız vardır.

PARÇA LİSTESİ:

01. Locust Swarm (03:44)
02. The Stygian Deep (04:32)
03. Pathogenic Apathy (04:54)
04. La Tempestad (03:56)
05. Infernus (06:27)
06. The Chosen One (03:23)
07. Zealot, Crusader Of War (04:46)
08. Order of the Arcane Scripture (04:23)
09. Chaos Theory (03:45)
10. O' Majestic Being, Hear My Call (05:55)

BAĞLANTI NOKTALARI:

www.hateeternal.com
www.facebook.com/hate.eternal
www.twitter.com/haeteternal

RICHTER ÖLÇEĞİNE GÖRE...

Müzikalite8
Ruh8
Sunum8
Özgünlük8.5
Cattle Decapitation'ın ardından heyecan verici bir prömiyerdi. Westmoreland albüm hakkında iddialı konuştu ve elinden geleni yaptığını, meydan okuduğunu ifade etti. Ben notumu vereceğim, karar sizlerin...
8.1

ŞİDDETİNDE!

Özgür Özçınar

Leave a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.