Karras - The Bright Side Of Death

Karras - The Bright Side Of Death

Bir İngiliz, bir Temel, bir Fransız fıkrası gibi diyen de olabilir, ikinci Rumble Militia vakası da... Fakat ne olursa olsun ortada olan gerçek şu ki Karras çok ama çok sıkı müzik yapıyor. Grubun hikayesi 2004 yılında eski Disrespect elemanı vokalisr Devrim, Shred gitaristi Ela, Acussado bassisti Corinna ve Shred bateristi Sabinna’nın bir araya gelmesi ile başlıyor. Genelde bildiğiniz üzere gruplarda bayan eleman kontenjanı ya vokaliste, ender de olsa yan flüt, keman gibi naif enstrumanlar çalan elemanlara ayrılır. Karras’da ise tam tersi Diyarbakır’lı vokalist Devrim harici dün elemanlar bayan ve çatır çatır death/ thrash/ core karışımı müzik ile karşımızdalar.

Elimizde tuttuğumuz ilk albüm The Bright Side Of Death grubun ilk albümü ve geçtiğimiz senenin Mayıs ayında Alman firma Maintain Records etiketi ile raflarda yerini aldı. “Conquer the World” ile son derece sıkı bir şekilde açılan albüm hiç hız kesmeden birbiri ardına “Alone in the Dark” ve “Animal Kingdom Lost” ile devam ediyor. Grup adeta güç gösterisi niteliğindeki sıkı açılış sonrası “Alamut” ile her fırsatta saygılarını sunduğu Chuck Schuldiner’a ve Ortadoğu kökenlerine saygı duruşunda bulunuyor.

Ardından tekrar gaza basan grup molayı enstrumantel “New Doctrine” ile veriyor, parça sanki son dönem Death ve Control Denied albümlerinden çıkıp gelmiş gibi. Yitip giden bir ozana ağıtı andıran parçanın ardından grup albüm genelindeki en hızlı işlerini “Forever War” ve “The Doom Armada” ile sergiliyor. özellikle “Doom Armada” son dönem melodik death metal tınılarını bolca içinde barındırıyor.

Sonuç olarak Jakob Bredahl gözetiminde kaydedilen albüm türe yeni birşey katmasa da çok açıdan keyif verici. Metalde kadın dokunuşunun nasıl sert olabilieceğini görmek isteyenlerin yanında The Haunted, Dew Sentenced, Hatebreed ve ülkemizden Self Torture sevenlere tavsiyemdir.

PARÇA LİSTESİ:

1. Conquer The World
2. Alone In The Dark
3. Animal Kingdom Lost
4. Alamut
5. My Sorrow
6. In Justice System
7. The Disciple
8. Utopia
9. The New Doctrine
10. Forever War
11. The Doom Armada

RICHTER ÖLÇEĞİNE GÖRE...

Müzikalite7
Ruh7
Sunum7
Özgünlük7
Karras sert ve etkili müzik yapıyor. Şans verin
7

ŞİDDETİNDE!

Baran Şahin

Leave a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.