Old Man's Child - Vermin

Old Man's Child - Vermin

Norveçli black metal grubu Old Man's Child'ı 1998 yılında çıkardıkları efsanevi davulcu Gene Hoglan'ın konuk bateri çaldığı "Ill-Natured Spiritual Invasion" albümü ile ilk kez duymuş ve takip etmeye başlamıştım. Daha sonrası kadro sorunları ile boğuşan grup için 2000'li yılların ilk yarısı çok verimli geçmedi açıkçası. Daha sonra grupla ilgili duyduğum tek haber grubun beyni konumdaki Galder'in Norveçli black metal tanrıları Dimmu Borgir ile turlaması idi.

Bateri harici her enstrumanı Galder'in çaldığı ve Testament/Dragonlord'dan tanıdığımız isim Eric Peterson'un gruba eşlik ettiği "Vermin" albümü akustik girişi ile dikkat çeken "Enslaved and Condemned" ile başlıyor. Galder'in müthiş performansının yanında baterist Reno H. Kiilerich'e de hakkını vermemek ayıp olur açıkçası. Daha önce Panzerchrist, Vile ve Exmortem gruplarında baget sallayan ve Century Media'nın basın bülteninde yazdığına göre dakikada twin-bass pedalına 800 vuruş yapabilen bir şahsiyet kendileri...

Albümde dikkatimi çeken şarkılardan biri "War and Fidelty" ve şarkının ortasındaki old-scholl thrash metal riffleri oldu. Daha önce Death Angel'dan Gene Hoglan, bu kez de Testament'ten Eric Peterson ile beraber çalışan ve her fırsatta Galder'in thrash metale saygı duruşunda bulunması şık bir davranış. "Lords of Command" atmosferik klavye kullanımı ile dikkat çekerken hemen takipçisi eenstrümantal"Flames of Deceit" te thrash riffleri ile açılıp arkasından gelen arpejler ile zenginleşen bir şarkı. "Black Marvels of Death" gösteriyor ki Galder en yaratıcı riff ve notalarını her zaman için kendi grubuna saklıyor. "Twilight Damnation" albüm boyunca klasikleşen arpej gitar girişi ve ardından gelen klavye destekli ritm gitar oyunları ile devam ediyor. Albümün kapanışını ise ürkütücü bir atmosfere sahip "As Evil Descends" yapıyor. Sözün özü bu albüm ile Old Man's Child Emperor'un dağılması ile sıradanlaşan black metal piyasasına hareket getirecek gibi. Tüm extreme müzik fanlarına tavsiyemdir.

RICHTER ÖLÇEĞİNE GÖRE...

Müzikalite8
Ruh8
Sunum8
Özgünlük8
Galder ve ekibi döktürüyor
8

ŞİDDETİNDE!

Baran Şahin

Leave a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.