Philip H. Anselmo & The Illegals - Walk Through Exits Only

Anselmo soslu groove/sludge metal sevenler?

Sene 1996, kardeşimin hayatımda kilometre taşı yarattığı anlardan biri, odamda oturduğum esnada “Al bakalım, çok seveceksin bunu” deyip Pantera – “Vulgar Display Of Power” ı müzik setinde dinlediğim ilk an, vazgeçmediğim, bıkmadan usanmadan dinlediğim o grubun, o efsanenin aktörlerinden Phil Anselmo’nun solo albümü çıktı ve albüme start verir vermez Anselmo'nun müzik dünyasına yepyeni bir tarz katacağının ilk işareti "Music Media Is My Whore" ile tanışıyorum. Her ne kadar Pantera mevzularıyla çok eleştirilse de bütün otoriteler tarafından kabullenilen bir durum : İlerlemiş yaşına rağmen Anselmo vokal tarzıyla bir önder olmaya devam ediyor ve yaşadığı müddetçe de önder olmaya devam edecektir.

Phil Anselmo

Intro / Verse/ Chorus olayından ziyade Anselmo bu albümüyle çeşitli partisyonlar kullanarak yeniden müzisyen kimliğini kanıtlamış oldu biz dinleyicilere. Gitarist Marzi Montazeri'nin gitar partları bizlere Pantera'lı, Slayer'lı biraz da Superjoint Ritual'lı bir pasta olarak sunuluyor. Şarkılara gelecek olursak "Betrayed", "Bedridden" yeni nesil pogo ve wall of death marşları olmaya aday kanımca. Albümle aynı adı taşıyan "Walk Through Exits Only" şarkısı davullarıyla beni mest etti, gerçekten çok yaratıcı ve orjinal bir kompozisyon ortaya çıkarmış Anselmo ve çetesi. Albümü genel olarak ele aldığımda ise teknolojinin nimetleriyle oynama bir albümden ziyade saf ve capcanlı bir albüm var karşımızda. Evet dostlarım, yıl 2013 ve bu albüm bir dönüm noktası.

PARÇA LİSTESİ

01. Music Media Is My Whore
02. Battalion Of Zero
03. Betrayed
04. Usurper Bastard's Rant
05. Walk Through Exits Only
06. Bedroom Destroyer
07. Bedridden
08. Irrelevant Walls And Computer Screens

BAĞLANTI NOKTALARI

www.facebook.com/Philipillegals
www.facebook.com/philipanselmo
www.thehousecorerecords.com

RICHTER ÖLÇEĞİNE GÖRE...

Müzikalite9
Ruh10
Sunum10
Özgünlük9
Albüm 16 Temmuz'da Housecore Records etiketiyle çıktı, bir Pantera (Anselmo) hayranının bu çalışmayı merak etmemesi mümkün değil.
9.5

ŞİDDETİNDE!

Günay Yunus

Leave a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.