Decaying Purity - The Existence Of Infinite Agony

İşkence, kan, sadistlik ve vahşet temalı!

Her şeyden önce bizlere yeni albümlerini gönderen gitarist Mustafa'ya çok teşekkür ediyorum.

Evet, Decaying Purity öyle bir hal almış ki; öylesine acımaz bir albüm çıkarmışlar ki ben ekibin tanıtımlarında geçen ya da onların bazı hayranlarının dediği gibi "Türkiye'nin en acımaz death metal topluluklarından biri" olarak lanse edilmelerine katılmıyorum. Çünkü bariz olarak çıtalarını yükseltmişler, dünya çapında olmuşlar.

İnsan albümdeki parçaların bir yerlerinden tutup eksisiyle artısıyla didik didik edilecek bir yanını kolay kolay bulamıyor çünkü brutal death metal alanında ustalığı yakalamış bir topluluğun müziğini dinliyorsunuz. Etkilendikleri müzikleri kendi müzikleriyle başarıyla harmanlamış bir topluluğun müziğini dinliyorsunuz. Brutal death metal alanında ne dinlerseniz dinleyin (isterseniz Deeds Of Flesh'ten başka adam tanımayın, isterseniz Liturgy bana yeter deyin ya da Inherit Disease gibi alternatifleri dinleyin), bu albümün genel anlamda ilgili kitleyi tatmin edici bir tarafı olduğunu daha ilk parçadan anlıyorsunuz. Bu çok büyük bir artı.

Sürekli yeraltı konserlerinde aktif olarak görebileceğiniz Decaying Purity'nin Amerikan Sevared Records etiketli bu yeni albümü geçen ay piyasaya sürüldü. Söylemeden edemeyeceğim ki albümün sanatsal çalışmalarını Toshihiro Egawa yapmış. Bu adamı bilenler iyi biliyor. Bu da görsellik açısından önemli bir artı. Zaten bir önceki albümlerinde John Zig ile çalışmaları da ekibin bu tür şeylere önem verdiklerinin bir göstergesiydi.

Brutal death metal müziği ile ruhunu bütünleştiren kaç tane ülkemiz dinleyicisi kaldı bilemem ama doğrusu Decaying Purity'nin kalitesinde müzik yapan çok fazla yerli topluluk yok. 2005'ten bu yana kademe kaydederek ilerlemeleri ve hala bu işi tutkuyla yapmaları onları özel kılıyor. Daha fazla söz bulamıyorum, bence "The Existence Of Infinite Agony" ekstrem müzik arşivi yapan dinleyicilerin raflarında yer almayı gerçekten hak ediyor.

RICHTER ÖLÇEĞİNE GÖRE...

Müzikalite8.5
Ruh8
Sunum8
Özgünlük8
Türkiye'de brutal death metal deyince akıllara gelmeye devam ediyorlar.
8.1

ŞİDDETİNDE!

Özgür Özçınar

Leave a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.