Dead Generation Records sunar: Yeraltı Ayaklanıyor

Deli Gömleği
1999 yılında kurulan ve punk rock-grunge temelinde üreten Deli Gömleği, günümüze kadar yurt içi ve yurt dışında bir çok farklı şehirde ve mekanda sahne aldı. 2018’de yayınladığı Hayalci adlı son EP’si ile yeni konserlerde dinleyicileriyle buluşmaya hazırlanıyor.

Davul: Birkan Başören
Bas Gitar: Furkan Güleray
Vokal-Gitar: Özver Yılmaz

Low Sexual Desire aka L.S.D. Punk band
Türkiye’nin ilk Punk müzik gruplarından Headbangers ve Nothing elemanlarının bir araya gelerek, 80'ler sonuna doğru İstanbul, Üsküdar‘da kurduğu punk müzik grubudur.Headbangers ‘tan İsmail Uçan ,Zafer Konay, Nothing ‘den Burak Gündoğdu, Alp Eper ve Tolga Sarıkaya oluşan grup her iki grubun parçalarını harmanlayarak ilk denemelerine başladı.Yeni bir proje grup kurma fikri eski arkadaş olmaları ve provaların peşpeşe olmasından dolayı ortaya çıktı.Vokallerde Zafer, Bass ta Alp, Lead&Rythm Guitar da Tolga, Rythm Guitar da İsmail ve davulda Burak olarak şekillendiler.Çeşitli barlarda, projelerde, zamanın konser salonlarında , o günlerde çok zor olmasına rağmen şehirdışında konserler verdiler.Grup daha sonra hayat şartları, kişisel nedenler ve yaşam savaşı yüzünden uzun bir süre uykuya yattı.Türkçe ve İngilizce şarkı sözlerindeki şiirsel ve anarşist anlatım, müzikal açıdan farklılıkları, grup elemanlarının tabiri ile The Doors – Dead Kenneyd’s karışımı bir durum ortaya çıkarttı.Yine şarkı sözlerindeki çarpıcı, küfr eden ve eleştiren tarzlarıyla oldukça dikkat çektiler.En önemli parçaları olan ‘’ Suratına işemek istiyorum’’zamanın rock dergileri ve Rock camiası içerisinde uzun süre 1 numarada kaldı.Şarkılarından, Ayaak, Hüznün Değişik Tonları, Sesi Görmek Işığı Duymak, Değişim, Hasta Oldum ya.., Punk İs A Life, Some Poeple, Hate, Welcome To Turkey, Unconscious Act.,Walking to home ve koş u sayabiliriz.Grup elemanları ayrı şehirlerde yaşam sürmelerine rağmen her zaman dostluklarını ve irtibatlarını sürdürdüler.Akılları, bırakmak zorunda kaldıkları, kendilerine göre yarım kalan müziklerini bir şekilde ‘’ Son bir vuruş’’ yaparak taçlandırmaktaydı.Bu şekilde kalan hayatlarında kendilerine ve etrafına kendilerinden bir şeyler bırakacaklarına inandılar.Bu bağlamda grup 2018 başlarında Alp ‘ten yoksun olarak tekrar bir demo hazırlığına girdiler.Lsd, Nisan ayı başında 8 parçalık demo hazırladılar.

Reptilians From Andromeda
İstanbul yeraltı punk sahnesinin son yıllardaki en aktif ve çarpıcı ismi olan Reptilians From Andromeda, Aybike Çelik Özbey (Vokal) ve Tolga Özbey (Gitar) tarafından kuruldu. Yurtdışında çeşitli Amerika'lı ve İngiliz plak şirketlerinden 6 Ep, 1 albüm yayınlayan grup, 2017-2018 yıllarında Çekya'lı plak şirketi Prof Sny Records'tan önce "Doomsday" adında bir 7", ardından da "Dialogues For Monkeys" adında bir Lp yayınladı. 2018 Yılında Belçika'da 6 konserlik bir turne yapan grup. Bass gitara Ersin Çağlayan (Radical Noise) ve davulda Başak Karacan'ın da katılımıyla bu sezon hem yurtiçi hem de yurtdışı  konserlerinde çalmaya devam edecek. RFA,hızlı, gürültülü, oldschool Lo-Fi, Rock'n'roll, garage ve punk rock'ı soundlarında özgün bir biçimde birleştiriyor.

Uluru 

İlk EP'leri “Dazed Hill” 17 Kasım 2015'te, ikinci EP'leri "Imaginary Sun" ise 21 Mart 2016'da dijital platformlarda yerini aldı. Bu iki EP'den seçilen beş parça LP olarak Tonzonen Records (GER) tarafından plak formatında basıldı.

Yurt dışında ve ülkesinde dikkatleri üstüne çeken grup, 2016 Red Bull Warm Up organizasyonunda kazanan oldu.Çalışmalarına ve konserlere devam etmekte olan üçlü, 2018 yılında ilk uzun çalar albümlerini çıkarmayı planlıyor.

Baran Şahin

Leave a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.