Carnophage - Monument

carnophage-monumentSekiz yıl önce Unique Leader ile anlaşan ve yayınladıkları "Deformed Future, Genetic Nightmare" ile bizleri gururlandıran Carnophage uzun sayılan bir adadan sonra sürpriz albüm "Monument" ile karşımızda. Haber alamadığımız ve yurdum koşullarında şaşırtıcı olmayan bir şekilde sessizce dağıldığını düşündüğüm grup önce stüdyo görüntüleri, peşine gelen gümbür gümbür albüm ile bu seneki yerli grup bombardımanını sürdürüyor. İki albüm arasında geçen sekiz yılda grup kurucu gitaristi Berkan Başoğlu'nu yitiren grup ne mutlu ki alıştığımız kalitesini koruyor. Enstrumantel açılış "Incandescent"'in hemen ardından gelen "Second Genesis" ile başlayan teknik death metal bombardımanı dokuz parça boyunca gümbür gümbür devam ediyor.

Cihan Engin tasarımlı kapak tasarımı son derece başarılı ve albüm konsepti ile uyumlu. Ünsal Özata ve Ali Öztürk elinde çıkma kayıtlar kalite kokuyor. Genelde teknik death metal fazla içine giremediğim bir tür. Türün grupları işin brutal ve teknik kısmını harmanlama konusunda genelde teknik tarafı tercih ediyor ve gün sonunda elimizde atletizm müsabakası gibi bir albüm kalıyor. Ne mutlu ki Oral ve ekibi albüm boyunca brutal death metalden taviz vermeksizin gözümüze sokmadan ne derece iyi müzisyen olduklarını göstermiş ve teknik pasajları müziğe güzel yedirmişler.

Albümde kişisel favorilerim "Same Old Circle" ve "Inertia and Failure". Sekiz yılın ardında bize ses veren ekibi ilk konserde yakalamak dileğiyle.
Parça Listesi

1. Incandescent
2. Second Genesis
3. Resistance Against Mind Clouding Heresy
4. Same Old Circle
5. Unbroken Fortitude
6. At the Backside of Our Civilization
7. Ode to Corruption
8. Sparks of the Experiment
9. Inertia and Failure

RICHTER ÖLÇEĞİNE GÖRE...

Müzikalite8.5
Ruh8.5
Sunum8
Özgünlük8
Senenin en keyilfi death metal işlerinden. Suicide ve Carnophage ikilis death metal bayrağını Ankara'da dalgalandırmaya devam ediyor.
8.3

ŞİDDETİNDE!

Baran Şahin

Leave a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.