Castle - Under Siege

Sihrin sizi yakalamasına izin verin!

Yeraltı çevresinde 2011 yılında yayınladıkları çıkış albümü "In Witch Order" ve 2012 yılında piyasaya sürdükleri "Blacklands" ile hatırı sayılır bir hayran kitlesi edinen San Francisco'lu üçlü iki yıllık aranın ardından çıkardıkları Ván / Prosthetic Records etiketi ile yayınlanacak "Under Siege" ile karşımızdalar. Albümde ilk dikkat çeken detay şahane kapağı (sanırım tüm Prosthetic Records grupları kapakları için aynı şeyi söylüyorum) ve sonrasında Neurosis / Eyehategod gibi gruplarla yaptığı çalışmalar ile tanıdığımız Billy Anderson elinden çıkma prodüksiyonu.

Mat Davis elinden çıkma usta işi rifler ve melodiler ile şekillenen şarkılara son dokunuşu ise karakteristik sesi ile Liz Blackwell yapıyor. Tanıtım bülteninde Liz Blackwell albümü elektrik cadısının kıyamet ve ölüm ilahileri olarak tanımlamış, gerçektende albüm genelinde HP Lovecraft eserlerinde benzerine rastladığımız o lanetli hava hakim. Albüm genelinde tüm parçalar bana keyif verse de gümbür gümdür bas gitarlar ile desteklenen "Be My Ghost", hırçın ve heavy rifler ile bezeli "A Killing Pace" ve "Labyrinth Of Death" benim için öne çıkan şarkılar.

2014 heavy / doom metal cephesinde sıkı başladı. Umarım diğer türlerde de yüzümüzü güldürecek ürünleri dinleriz en kısa zamanda.

PARÇA LİSTESİ:

01. Distant Attack (03:48)
02. Be My Ghost (04:06)
03. A Killing Pace (04:27)
04. Pyramid Lake (04:18)
05. Powersigns (03:54)
06. Labyrinth Of Death (04:30)
07. Temple Of The Lost (04:46)
08. Evil Ways (04:02)

BAĞLANTI NOKTALARI:

www.heavycastle.com
www.facebook.com/CastleSF
www.twitter.com/Heavycastle

RICHTER ÖLÇEĞİNE GÖRE...

Müzikalite8
Ruh8
Sunum8
Özgünlük8
Farkındayım artık eski tarz, kadın elemanlı okkült metal gruplarından gına geldi pek çoğunuza ama Elizabeth Blackwell önderliğindeki Castle'a kulak verin!
8

ŞİDDETİNDE!

Baran Şahin

Leave a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.