Godsmack - 1000hp

6'ncı albümleri bugün çıktı!

"1000hp" nin prodüktörlüğünü daha evvel grubun "Oracle" albümlerinde birlikte çalıştığı, Superjoint Ritual, Mudvayne ve Slipknot'ın "All Hope is Gone" albümüne hayat veren Dave Fortman üstleniyor. Albümle aynı adı taşıyan ilk single "1000 hp" Godsmack'in özlenen hızlı intro, şan ve solo üçlüsüyle başlıyor ve vitesi düşürmeden aranjedeki sıcaklığı koruyor. Ardından gelen "FML" akustik ve clean gitar arpejinin ardından Godsmack usülü sıcak gitar rifi ve yoğun crash ve kick'lerle albümün sıcaklığını ve temposunu bozmadan devam ediyor.

Godsmack dinleyicilerinin pek alışkın olmadıkları country ve alternatif rock soslu bir çalışma olan "Something Different" sürprizi ile albüm devam ediyor. "What's Next" şarkısıyla köklerini bozmadıklarının mesajını veriyorlar. "Living In The Gray" şarkısıyla da davulcu Shannon Larkin'in tom atakları ve aksak ritmleri sevenlerini cezbetmeye devam edecek gibi görünüyor. Albümün diğer ilgimi çeken bir parçası "Turning To Stone" Godsmack klasiği "Vodoo" yu anımsatan, Sully Erna ve Shannon Larkin ikilisinin perküsyon şovunu yansıtan bir çalışma.

Sevgili dostlarım ve takipçilerim, bu yazıyı sizin için kaleme alırken bir o kadar mutlu, bir o kadar da kalp krizi geçirecek bir sevinçle yazdım. Geçtiğimiz yıl düzenlenen Tuborg Gold Fest'te yer almasına rağmen, son anda çıkan bir aksilik yüzünden izleme fırsatı bulamadığımız Godsmack, 4 yıl aradan sonra çıkan "1000 hp" adlı albümleriyle sessiz ve derinden geldiler. Kelimenin tam anlamıyla muhteşem bir albüme imza atmışlar, dinlemelisiniz.

PARÇA LİSTESİ:

01. 1000hp (3:47)
02. FML (3:38)
03. Something Different (4:42)
04. What's Next (4:20)
05. Generation Day (6:11)
06. Locked & Loaded (4:12)
07. Livin' In The Gray (4:07)
08. I Don't Belong (3:33)
09. Nothing Comes Easy (5:38)
10. Turning To Stone (5:16)

BAĞLANTI NOKTALARI:

www.godsmack.com
www.facebook.com/Godsmack
www.twitter.com/Godsmack_Music

RICHTER ÖLÇEĞİNE GÖRE...

Müzikalite10
Ruh10
Sunum10
Özgünlük10
İçinde bulunduğumuz senenin metal albümleri adaylarında yer alacak bir albüm dinlettiriyor bize Sully Erna ve tayfası. Gaza basın, keyfini çıkarın!
10

ŞİDDETİNDE!

Günay Yunus

Leave a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.