Mark My Words - Indicators

İlk albüm için gayet giderli!

Central Coast, NSW, Avustralya'da hardcore ve punk müzik aşkıyla doğan, Luke McComb, Ryan Russell, Michael Mathews, Jason Tzeegankoff ve Adrian White'tan oluşan, Mark My Words beşlisi hardcore'un bir trend olmadığını zamanında ispatlamaya girişen topluluklardan sadece bir tanesi. Kendilerinin hardcore hareketine parmaklarını 7 seneden beri sokmuş olduklarını öne sürebiliriz. The Ghost Inside, No Turning Back, Strength Approach ve Deez Nutz gruplarını seven onları çok seviyor.

Kendileri diğer birçok topluluk gibi kadrolarını değiştirdi, birçok mekanda çaldılar, başka topluklarla bir araya geldiler. Terror, Miles Away, Cruel Hand, Parkway Drive, Trapped Under Ice, Carpathian, Bitter End ve Verse gibi isimleri arkalarına aldılar. 2009'da "Wasting Time... Pushing Buttons" adlı EP'leri piyasaya sürüldü. Albüm olmasa da bu sıkı çalışmaları sayesinde The Ghost Inside, No Turning Back ve Strength Approach ile turladılar.

2011 yılında Arrest Records'ı devreye sokarak Alman Suffer Survive topluluğu ile split çalışma piyasaya sürdüler. Sonra yeniden stüdyoya girip "Indicators" ı pişirdiler ve üzerindeki yoğunlaşmaları bittikten sonra piyasaya sürdüler. 11 parçadan oluşan bu provoke albüm hardcore/punk tutkusuyla yapıldı. 80'lerin New York'unda yerini alan crossover tarzlarını da müziklerine yansıttıkları rahatlıkla söylenebilir. Sıkı riff'leri, günümüze ait bir sanatları var; kendilerine ait olmayan fakat adını koyabileceğimiz bir tarzla karşı karşıyayız Rock Vault severler.

PARÇA LİSTESİ

01. Intro (01:34)
02. Directions (02:29)
03. Driftwood (02:29)
04. Abandoned (01:27)
05. Restless (01:14)
06. In Your Head (03:05)
07. Dead Or Alive (03:36)
08. Killing Machines (03:36)
09. Indicators (02:20)
10. Disciples (03:14)
11. Never Again (07:58)

BAĞLANTI NOKTALARI

http://markmywordscchc.bandcamp.com/album/indicators

https://www.facebook.com/markmywordshc

http://www.markmywords.bigcartel.com

https://www.facebook.com/skullandbonesrecords

https://www.facebook.com/destroyourworld

RICHTER ÖLÇEĞİNE GÖRE...

Müzikalite7
Ruh7
Sunum7
Özgünlük7
Strength Approach, No Turning Back, Vigilante, The Dead Walk, Bad Brains, Palehorse, Cro Mags, Survival, Jungle Fever, Just Say Go, Never Right, Bad Blood, White Male Dumbience, HurtxUnit, Ill Brigade, Iron Age topluluklarını seviyorlar, sevmekle yetinmeyip müziklerine de yansıtıyorlar. Zevkleriniz uyuşuyorsa önden buyurun lütfen.
7

ŞİDDETİNDE!

Özgür Özçınar

Leave a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.