Paradise Lost - The Plague Within

Century Media Records'tan gelen güzellik...

Sitenin devamlı okurları ve yakın dostlarımın bildiği üzere Paradise Lost benim için "Believe In Nothing" ve "Symbol Of Life" albümleri haricinde son derece önemli ve özellikli bir grup. 90'ların sonu 2000'lerin başını deneysel ve köklerden uzak albümler ile geçiren grup 2005 yılında grupla aynı adı taşıyan albüm ile karanlık sulara geri döndü dönmesine ama gençlerde şakülü kaydıran esas olay Greg Mackintosh'un babasını ölümü oldu. Grubun ilk dönemler tur şöforlüğünü de üstlenen baba John Robert'in ölümü sonrasında önce Vallenfyre kuruldu, sonrasında grubun en karanlık albümü "Tragic Idol" yayınlandı, Nick Holmes all star death metal grubu Bloodbath'da mikrofonu devraldı ve son olarak uzun zamandır beklenen burtal vokaller Paradise Lost müziğine geri döndü. Hemde ne dönüş!

Aynı zamanda albümden gelen ilk video klip olan "No Hope In Sight" ile eski okul death metal günlerine çakılan selam "Terminal" ile devam ediyor. Bloodbath albümünde de tescillendiği üzere geçen 20 yıl Bay Holmes'un vokal kabiliyetinden bir şey götürmemiş. "An Eternity Of Lies" ın hemen başında "Faith Divide Us..." günlerine selam çakılmış; solo sonrası Nick Holmes brutal vokal kısımları inanılmaz! Soğukluğu ile kan donduran "Beneath Broken Earth", hemen arkasından tokat tadında gelen "Sacrifice The Flame" ve tadımlık orkestrasyona rağmen (sevemedim gitti) "Victiom Of The Past", son derece hırçın "Flesh From Bone" ile adım adım tempo yükseliyor.

Finalde ise "Draconian Times" zamanlarından "Shadowkings"'in lezzet ikizi "Cry Out" sonrasında jilet keskinliğinde rifleri ile Paradise Lost tarihine adını altın harfler ile yazdıracak "Return To The Sun" geliyor. Muhteşem albüme muhteşem kapanış!

PARÇA LİSTESİ:

01. No Hope In Sight (04:50)
02. Terminal (04:27)
03. An Eternity Of Lies (05:56)
04. Punishment Through Time (05:12)
05. Beneath Broken Earth (06:08)
06. Sacrifice The Flame (04:40)
07. Victim Of The Past (04:27)
08. Flesh From Bone (04:18)
09. Cry Out (04:29)
10. Return To The Sun (05:43)

BAĞLANTI NOKTALARI:

www.paradiselost.co.uk
www.facebook.com/paradiselostofficial
www.twitter.com/officialpl

RICHTER ÖLÇEĞİNE GÖRE...

Müzikalite9
Ruh10
Sunum10
Özgünlük8
Kesinlikle benim için senenin "Surgical Steel" i. Mayıs ayından beri bıkmadan dinliyor, her dinleyişte yeni bir şeyler buluyorum.
9.3

ŞİDDETİNDE!

Baran Şahin

Leave a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.