Queens Of The Stone Age - ...Like Clockwork

Josh Homme'dan çalar saat!

Hani meşhur bir deyimimiz vardır "Denizden babam çıksa yerim" diye, bunu ben müzikal yelpazemde “Josh Homme ne çıkarsa beğenirim” diye yorumluyorum. Alternatif ve saykodelik rock öğelerini stoner rock ile kombine eden çoklu enstrümantalist Josh Homme ve kadim grubu Queens Of The Stone Age nam-ı değer “QOTSA”, yayınladıkları son çalışmaları "...Like Clockwork" ile yine enteresan bir albüme imza atmış. Acaba sorularını duyabiliyorum sevgili dostlarım.

Evet bu albümde de Josh Homme'un yakın dostu Dave Grohl bagetleri hakimiyeti altına aldı. Sadece Dave Grohl olsa yine iyi. Albümde Nine Inch Nails efsanesi Trent Reznor, grubun birçok albümünde bas gitar çalan ve geri vokalleri üstlenen A Mondo Generator frontman'i Nick Oliveri, grubun turnelerinde destek olan vokalist Mark Lanegan, İngiliz teenage rocker grubu Arctic Monkeys'den Alex Turner ve İngilizlerin efsanesi Elton John bunlardan sadece birkaçı.

Albümü ele alalım, artwork ve booklet'i QOTSA'nın çok sevdiği retro ve oldschool öğelerini yansıtıyor. Açılış parçası "Keep Your Eyes Peeled" sakin ama sert bir kombinasyonla oluşturulmuş bir şarkı, albümü dinlemeye başlar başlamaz ilgi çeken, QOTSA'nın bilindik tarzından farklı bir yapıda bir çalışma. Ardından gelen "I Sat By The Ocean", "The Vampyre Of Time And Memory", "I Appear Missing" en çok ilgimi çeken şarkılar oldu. "Song For The Dead" gibi muazzamlık içeren bir albümü yakalayamasalar bile QOTSA yine farklı, yine dinamik bir çalışmaya imza atmış.

PARÇA LİSTESİ:

01. Keep Your Eyes Peeled (Feat. Jake Shears) (5:04)
02. I Sat By The Ocean (3:55)
03. The Vampyre Of Time And Memory (3:34)
04. If I Had A Tail (Feat. Alex Turner, Nick Oliveri, Mark Lanegan) (4:55)
05. My God Is The Sun (3:55)
06. Kalopsia (Feat. Trent Reznor) (4:38)
07. Fairweather Friends (Feat. Elton John, Trent Reznor, Nick Oliveri, Mark Lanegan, Alain Johannes, Brody Dalle) (3:43)
08. Smooth Sailing (4:51)
09. I Appear Missing (6:01)
10. ...Like Clockwork (5:24)

BAĞLANTI NOKTALARI:

http://www.qotsa.com

http://www.likeclockwork.tv

https://www.facebook.com/QOTSA

https://twitter.com/qotsa

RICHTER ÖLÇEĞİNE GÖRE...

Müzikalite7
Ruh7
Sunum7
Özgünlük7
Saatinizi 3 Haziran'a kurun!
7

ŞİDDETİNDE!

Günay Yunus

Leave a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.