Strength Approach - With Or Without You

25 dk. sürmeyen kısa hardcore yolculuğu!

Her şeyin bir ilki vardır derler ya, bende İtalyan hardcore sahnesinden önemli ve köklü bir grubu, Strength Approach'ı yeni tanıma fırsatı buldum. 1996 yılından beri hardcore yapan ve dalında başarılı olan bir grubu daha da geç kalmadan keşfettiğime memnun kaldım.

"With Or Without You" adı verilen yeni Strength Approach albümünde 11 parça var ve bu parçaların 8 tanesi tempolu görünüyor. Yıllar önce Last Hope'u keşfederken aldığım hazza yakın bir haz aldım diyebilirim. Kendileri gayet saf hardcore çalıyor ve hardcore dinleyen birileri için kendilerinden beklenenleri karşılayabiliyorlar.

Albümde en sevdiğim parça ilk parça "Eye For An Eye" oldu. "F.T.D." parçası ise hardcore marşı konumunda, moshpit bölgesinde herkesi çembere sokabilecak kalitede bir çalışma diyebilirim. "In Your Face" ise albümün belki de en anlamlı parçası. Sözleriyle hardcore düsturunu benimsemiş bir insanın aklını trendlere yoran sterotype insanlara karşı cevabı şeklinde görünüyor.

Cro-Mags, H2O, Sick Of It All ve Madball gibi ciddi isimlerle aynı sahnenin tozunu yutmuşluğu bulunan Strength Approach güncel kadrosuyla sizleri bekliyor. Şimdi daha da agresif olduklarını onları benden daha iyi bilenler söylüyor. Hardcore takipçilerinin Mart ayında GSR Music / Demons Run Amok Entertainment etiketiyle piyasaya sunulmuş bu albüme sahip olmak isteyeceklerini düşünüyorum.

PARÇA LİSTESİ

1. Eye For An Eye (1:34)
2. Stand Your Ground (1:55)
3. Do Or Die (2:23)
4. Revenge Is Mine (1:57)
5. In The Belly Of The Beast (3:02)
6. F.T.D. (2:00)
7. The Living Proof (2:25)
8. SIn Your Face (2:21)
9. With Or Without You (2:17)
10. Waste Of Life (2:45)
11. Dance Hard Or Die (1:35)

RICHTER ÖLÇEĞİNE GÖRE...

Müzikalite8
Ruh8
Sunum8.5
Özgünlük7
İtalyan hardcore sahnesinin sesi olan bu topluluğa çok kısa sürede bağlanabilirsiniz. Sözleri açık ve net, müzikleri ise hiç birimizin yabancı olmadığı kadar hardcore!
7.9

ŞİDDETİNDE!

Özgür Özçınar

Leave a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.