Karanlığın Sol Eli - Karanlığın Sol Eli

Karanlığın Sol Eli Temmuz ayında yayınlandığı ilk E.P.'si ve peşine verdiği konserler ile adından söz ettirmeye başlayan Türkçe sözlü bir heavy metal grubu. Radical Noise ve Sülfür Ensemble elemanlarının sanal alemde verdiği desteğin yanında kadim dostum sevgili Attila Batur grubu dinlemem için uzun süredir sıkı markaj yapıyordu, iyiki bu konuda bastırmış.

Alyoşa, Odisyus ve Hå Shen Tû'den oluşan grup Objektif, Whisky tarafından layıkıyla yapılan Türkçe sözlü heavy metal akımının son temsilcisi; onu halefi gruplardan ayıran kısım ise lirikal temalar, ayinvari konser performansı ve yer yer son derece hırçın ve modern tınılar ile soundunu beslemesi. Dört parçalık E.P.'nin kayıt, mix ve mastering aşamaları Kadıköy Game of Records stüdyosunda Semhan Aydın tarafından yapılmış. Albüm genelinde her enstruman tane tane seçiliyor, kayıt canlı performans havasına yakın ama fazlası ile doksanlar tınlıyor ve sanırım bu grubun bilinçli bir tercihi.

Açılış parçası "Karanlığın Sol Eli" son derece tempolu, gümbür gümbür bir açılış ile yolculuğu başlatıyor. Peşinden "Axiom" ile verilen kısa nefes arası sonrası "Eliflas'ın İlksavı" sert ve karanlık yolculuğumuz devam ediyor. Kapanış parçası "Aşkzanaatı" E.P.'deki en uzun ve bana göre en iyi şarkısı, müthiş açılış riffinin peşine değişken yapısı ve akılda kalıcı sözleri ile alıp götürüyor.

Sunumu, şarkı sözleri ve müziği ile dikkat çeken gruba bence heavy metal sever herkes şans vermeli, ben şimdiden grubun konser takvimini kovalamaya başladım.

Parça Listesi

1. Intro
2. Karanlığın Sol Eli
3. Axiom
4. Elifas’ın İlksavı
5. Aşkzanaatı

EP’den çıkan ilk single "Axiom/Elifas’ın İlksavı" lirik videosu

EP aşağıdaki platformlarda stream veya download etmek için;

Youtube
Bandcamp
Spotify
iTunes
Apple Music
Karanlığın Sol Elini aşağıdaki sosyal hesaplardan takip edilebilir:

Facebook
Instagram

RICHTER ÖLÇEĞİNE GÖRE...

Müzikalite7
Ruh8
Sunum7
Özgünlük7
Her şeyde özgünlük ve farklılık arayanlar dışında heavy metal sever herkesi tatmin edecek kapasiteye sahip Karanlığın Sol Eli. Kendi isimlerini taşıyan ilk E.P. bu sene yerli piyasanın keyif veren işlerinden, takip edin!
7.3

ŞİDDETİNDE!

Okuyucunun Notu: (6 Oylar)8.9
Baran Şahin

Leave a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.