Black Crown Initiate

Black Crown Initiate

Reading, Pennsylvania'ya selamlar! Hayat nasıl gidiyor? Bugünlerde neler yapıyorsunuz?

Selam! Dürüst olmam gerekirse Reading ölü bir yer, ama burada gitar çalmayı ve içmeyi seviyoruz.

Black Crown Initiate ne zaman başladı? O zaman sizi kimler ve hangi gruplar etkiledi? Grup ismi olan "Black Crown Initiate" neyi işaret ediyor?

Black Crown Initiate 2013 Şubat ayında başladı. Yüzlerce esin kaynağımız vardı ama ana amacımız sert, duygusal ve dinamik müzik yapmak. Grup ismi Tibetli Budistlerden geliyor. En yüksek seviyede ruhani liderler orada ışığı ve insanlığa yardım edeceğini sembolize eden kara bir taç takarmış. İsme rağmen ironik olarak batı dünyasında bence insanlara yardımın yolu onların ne derece hasta olduğunu göstermekten geçiyor.

Müzikal tarzını nasıl tanımlarsın?

Duygusal, dinamik ve sert müzik. Pek çok insan bize progresif death metal grubu diyor ve bu sınıflandırmayla sıkıntımız yok.

Sizi progresif death metal yaratmaya iten nedir?

Hepimizin müzikal ortak paydası heavy metal, bu başlangıç noktamız. Müzikal farklılık ve macera arayışımız bizi daha "progresif" olmaya itti diyelim.

"The Wreckage Of Stars" çıkış albümünüz. Diğer EP nasıl? Bu iki çalışma devam eden hikayenin parçaları mı? Öyleyse çıkış albümü ne anlatıyor?

Devam eden bir hikaye yok. Ama yazdığım çok şeyin ilham kaynağı aynı. Yazdıklarım hayatımı yansıtıyor. EP dört parçaya bölünmüş bir bütün olacaktı. Sizi üzen ve inciten her şeyin evrensel döngüde geri döndüğünü, kaçış olmadığını düşünün. Albümde de bu konuyu biraz işledik.

Albüm kayıtlarını anlatır mısın? Sizler için zorlayıcı mıydı? İstediğiniz sound'u aldınız mı?

Albümü Lancaster'daki Atrium Audio'da 10 günde kaydettik. Carson Slovak ve Grant Mcfarland bize yardım etti. Bizim için keyifli bir deneyimdi. Bu adamlar eğlenceli ve çalışması kolaydı. Son dakikada yapılan birkaç vokal kaydı dışında zorluk yaşamadık, onlara da çabuk adapte olduk. Sonuçtan çok gururluyuz ve orayı tüm gruplara tavsiye ederiz.

Black Crown Initiate - "The Wreckage Of Stars"

Albüme tepkiler nasıl? Müziğiniz daha çok insana ulaştıkça planlarınız değişecek mi?

Albüme tepkiler harika, destek için minnettarız. Dürüst olmak gerekirse planımız beste yapmaya devam edip çalabileceğimiz her yerde çalmak. Bunun dışındaki her şey bonus olur.

E1 Entertainment ile ne zaman anlaştınız? Bu firmayı seçmenize ne sebep oldu?

Onlarla Mayıs 2014'te anlaştık ve daha mutlu olamazdık. Onların kadrosunda çok fazla ekstrem metal grubu yok, dolayısıyla arada kaynama riskimiz yok. Ve bence şu ana dek yaptıkları onların doğru seçim olduğunu gösteriyor.

Black Crown Initiate için sırada ne var?

2015'in büyük kısmında yolda olacağız, ilk olarak Napalm Death, Voivod, Exhumed, ve Iron Reagan ile çıkacağımız "Through Space And Grind" turnesi var. Ardından yeni albümü yazmaya ve kaydetmeye başlayacağız!

Ekstrem metal modernliğin çöküşünün bir belirtisi olabilir mi ya da bir çeşit panzehir?

Bence bahsettiğin iki durum müzik olarak da sorulabilir. Tabii ki müzik de toplumun bir ürünü. Ancak bütün tarzlarda değerlendirmek lazım bu soruyu. Zombiler ve şiddet konulu müzikler fikrimce hiç bir şeyin panzehiri değil.

Black Crown Initiate

Progresif death metal müziğin geleceğini nasıl görüyorsunuz? Çıkış yapacak isimler, ya da ekstrem müzik dinamiklerinin değişimi? Olmasını umduğunuz gelişmeler nedir?

Umarım duyguların yerini robotik hedefler almaz. Tabii ki olacak en iyi şekilde çalmak amacımız ama müzik duygulara da hitap etmeli.

Müzik dışında hobileriniz nedir?

Kız arkadaşım ve arkadaşlarımla takılmak, evcil hayvanlarım ile ilgilenmek, okumak, koşmak ve ciddi şekilde içmek.

Unutamadığın bir alkol anını paylaşır mısın?

Ne yazık ki çoğu içki masasından sağlam kafa ile kalkamadım, bence bana verileni geri çevirmeyen bir centilmenim. Rivers Of Nihil'den Brody ile epey bir şeyi kırdığımızı ve kız arkadaşım ile sorunlar yaşadığımı anımsıyorum.

Rock Vault Zine hakkında neler söylersiniz? Fikirleriniz bizler için önemli.

Sorular sormaya ve kelimeleri yaymaya devam edin! Harika iş çıkartıyorsunuz!

Cevaplar için teşekkürler. Müzikal hayatınızda başarılar dileriz, son sözler için sahne sizin...

Destek için teşekkürler, umarım konserlerde yolunuz oraya düşer ve birkaç bira içeriz! Bill Hicks'in dediği gibi kendinizi düşünün ve otoriteyi sorgulayın.

BAĞLANTI NOKTALARI:

www.facebook.com/blackcrowninitiate
www.twitter.com/bcinitiate
www.blackcrowninitiate.bandcamp.com

Özgür Özçınar

Leave a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.