Hellsodomy

hellsodomySelamlar. Hellosodomy cephesinde hayat nasıl gidiyor?

Herşey yolunda. Albümün tadını çıkarıyoruz şu aralar. Plakların ve kasetlerin bize ulaşmasını bekliyoruz.
Bir yandan da turne planları var.

Klasik soru biliyorum ama Hellsodomy nasıl kuruldu? Kadıköy merkezli pek çok grupta çalan sizlerin artık ana grubu Hellsodomy mi?

Daha önce farklı gruplarda beraber çalıyorduk. 2011 yılında Hellsodomy'yi kurmaya karar verdik. 2013'den beri de tüm üyelerin tek grubu Hellsodomy.

Grubun esin kaynakları kimler? Nekrokasil ve Steyr- Aug'un Nocturnal Graves fanı olduğunu biliyorum.

Evet tüm grup Nocturnal Graves'in hastası. Aslında esin kaynaklarımızın sınırı yok. Major gruplardan demo gruplarına kadar ekstrem tarzlarda tonlarca grup var sevdiğimiz. Dinlediğimiz her şeyden etkilendik ve bu etkiler tarz ayırt etmeden şarkılarımıza yansıdı.

Hem E.P. hem albümde en beğendiğim nokta kısa, vurucu ve nakaratı ile akılda kalıcı şarkılar. Grubun şarkı yazım aşamasını anlatır mısın? Şarkılarda tüm grubun katkısı var mı?

Standart bir şarkı yazım prosedürümüz yok. Beraber stüdyoda yazdığımız şarkı da var. Fakat genellikle önceden toparlanan rifflerin/partların üzerine çalışıyoruz. Süre sınırımızın olmadığı bir çalışma alanımız yok dolayısıyla 1-2 saatlik sınırlı provalar şarkı yazımı için pek de uygun bir yer değil açıkçası.

hellsodomy2Albümdeki favori parçanız nedir? Konserlerin klasiği olan "Total Disgust" ve "Mazochistic Molestation" gibi hitlerin yanında jilet gibi açılış parçası "Sinister Force" benim şu aralar şahsi favorim.

Dönem dönem değişiyor aslında. Sinister Force ilk bestelendiğinde favorimiz idi. Şu aralar çalarken en çok keyif
aldığımız parçalar Coven of Abomination ve Antiscene 666 diyebilirim.

Go Fuck Yourself Productions ile nasıl anlaştınız?

GFY 2015 Ep'sini kaset basmak istemişti. Daha önce Deadbangers'a söz verdiğimiz için bu teklifi kabul edemedik fakat bu bahaneyle tanışmış olduk. 2015'te Romanya'da düzenlenen Old Grave Fest'te Pascal ile yüz yüze tanışma şansımız da oldu. Bir kaç bira sonrasında albüm için sözleştik kendisiyle.

Albümün çıkışı ile beraber yurtiçi ve yurtdışında konser planları var mı? Malum Woodstock konserinin tadı damağımızda kaldı?

Eylül ve ekim aylarında bir Avrupa'da birkaç konser planımız var. Şu an için kesinleşen Romanya, Almanya ve Moldova'yı kapsayan 4 konser var. Birkaç farklı lokasyon daha eklemeye çalışıyoruz. Turne öncesi İstanbul'da bir konser daha istiyorduk fakat henüz somut bir adım atmadık onun için.

Konserlerden söz açılmışken en unutamadığınız konser hangisiydi?

7 Temmuz 2014 Peyote. Decaying Purity ve Sarinvomit ile beraber çaldığımız konser. Ayrıca grubun ilk uzun çalar
konseriydi. O konserden aldığım gazı unutamam.

Son zamanlarda yeraltı bayrağını dalgalandıran Kadıköy gruplarının sırrı nedir? Aynı tayfadan farklı tarzlarda nasıl bu kadar başarılı gruplar çıktı?

Bu aslında uzun bir süreç. Yılların birikiminin patlaması da diyebiliriz. Uzun zamandır beraber takılan ve beraber çalan bir tayfa. Son birkaç yıldır da bu takılmalar somut bir hal aldı ve ürünler çıkmaya başladı.

Kadıköy'lü grupları bir kenara bırakırsak tayfanın Thrashfire dışında yurtiçi piyasada (bu tanım hakkında da saatlerce konuşacak olsak da) desteklediği ve aynı sahneyi paylaşmak istediği isimler kim?

Açıkçası bu kadıköylü bu kadıköylü değil diye bi ayrım söz konusu değil. bu gürültüyü seven ve duruşunda samimiyet olan her grup ile çalmak isterim. Subjugation ile hem istanbulda hem de ankarada beraber çaldık. İkisi de çok keyifliydi. Umarım farklı şehirlerden daha birçok grupla çalarız.

hellsodomy3Gelecek Hellsodomy'ye neler getirecek?

Şu an için kitlendiğimiz tek şey Avrupa turnesi. Yeni kayıtlar için bir müddet bekleyip albümün etkisini görmek istiyoruz. 2017 için yeni bir kayıt düşünüyoruz ama formata karar vermedik henüz. Hatta erteleme ihtimalimiz bile var.

Sıra klasik Rock Vault sorusu. Unutamadığınız bir içki anısını anlatır mısınız?

NRW Death Fest'te after party de tekrar çalmamızı istediler. Konser öncesi sızmışım. Hadi sahneye çıkıyoruz diye
uyandırıldım. Bok gibi çaldık

Sayfa hakkında fikirlerinizi merak ediyoruz. Siteden daha önce haberdar mıydınız?

Mustafa(DP) ile yaptığın röportaj sayesinde tanımıştım siteyi. O dönemden beri de takip ederim.

Bizim sorularımız bu kadar. Son sözler için sahne sizin...

Konserlerde görüşürüz.

Baran Şahin

Leave a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.