Thrashfire

Thrashfire

Özgür Özçınar: Thrashfire'den Burak ile birlikteyiz. Merhaba Burak... Thrashfire kampında bu aralar neler dönüyor?

Burak: Merhaba. Biliyorsun ben askere gitmeden önce yeni EP Vengeance Of Fire'ı kaydetmiştik. Şimdi onun yayınlanmasını bekliyoruz bir yandan da yeni şarkılar yazmaya devam ediyorum. Onun dışında iş, takılmaca vs. 🙂

Ö: 20 Aralık'ta yayınlanan "Vengeance Of Fire" hakkında genel fikriniz nedir? Topluluğun 9 yıllık kariyerinde sizce nasıl bir yer tutuyor?

B: Bence şu ana kadarki en leş, en gaddar ve evil sounda sahip bir kayıt oldu. Bu durumdan memnunum çünkü yapmak istediklerimi uzun sayılabilecek bir aradan sonra tam anlamıyla bu kayıda yansıttım.

Ö: Cenotaph ile neler yapmaktasın? Yakın zamanda toplulukla birlikte kayda girme ihtimalin var mı?

B: Ben Cenotaph'ta geçici olarak konserlerde bas çalıyordum. Şu anda gruba dahil değilim, yakın zamanda Heavy Stage 4 te sahne alacaklar ve ben de biramı yudumlarken izleyeceğim. (aslında düşündüm de sanırım bira içiyor olmam direkt stage dive ve mosh 🙂

Baran Şahin: Okuduğum eski bir Morbidzine röportajında en büyük hayallerinizden birinin Wacken'da çalmak olduğunu söylemiştiniz. Geçen sekiz senede Thrashfire'ın hayalleri değişti mi?

B: Açıkçası şu anki en büyük hayalim Thrashfire ile Güney Amerika turu... Ağır leş olurdu herhalde...

BŞ: Xtreem Music yoğun death metal işlerle tanınıyor. Bay Rotten ve sizin yolunuz nasıl kesişti?

B: 2012'de Avulsed Ankara'ya çalmaya geldiğinde Cenotaph olarak biz de sahne aldık. Konser sonrası evde takılırken Dave'e Thrashfire albümü hediye ettim. Kısa bir süre sonra 2 albümlük anlaşma teklifi geldi ama o dönem grup içindeki bazı sorunlardan dolayı sözleşmeye imzayı ancak 2015 de atabildik.

BŞ: Ankara Dr Skull, Hazy Hill, Solitude gibi unutulmaz gruplar çıkartmış bir şehir. Son dönemde Rock Station ve Heavy Stage ile en azından konserler adına bir canlanma görülüyor. Ne dersin, bu hareketlenme yeni grupların oluşmasına vesile olur mu?

B: Yeni gruplar her zaman oluşuyor ama Türkiye şartları mı diyim özentilik mi diyim tam bilmiyorum ama bir süre sonra yok olup gidiyorlar. Yeni ve sağlam bir grubun çıkmasını ben de son birkaç yıldır dört gözle bekliyorum özellikle thrash anlamında!

Ö/BŞ: Türkiye'de icra edilen ekstrem metal müziği an itibariyle nasıl değerlendiriyorsun? Satışlar, seyirciler, takipçilik, icraat vs... Yerli camiada sevdiğiniz ve desteklediğiniz isimler kimler?

B: Bu işi gerçek anlamda sevip destekleyen adamlar zaten kendilerini belli ediyorlar onun dışında zaten alıştığımız mp3 metalciliği, sırf ortam yapmak için konserlere gidip elinde bir çekirdeği eksik ruhsuz adamlar, 3-5 grup dinleyip hadi metal yapalım diyen gereksiz gruplar tam gaz devam. Lafı fazla uzatmıyım ''Gerçek ekstrem'' adamlar bizden bir iki kuşak önceki adamlar ve öyle olmaya da devam edecek... Yerli olarak takip ettiklerim genelde yer altı death, black, crust punk, grindcore. Popülerlik uğruna götünü başını oynatmayan gruplar yani kısacası.

BŞ: Dağılmış ya da yoluna devam eden farketmez, 10 gruptan oluşan bir festival düzenleme hakkınız olsa Thrashfire olarak kimlerle sahne almak isterdiniz?

B: Venom, Sodom, Motörhead, Toxic Holocaust, Gehennah, Death, Witchburner, Bewitched, Dekapitator, Nuclear Assault.

BŞ: Thrashfire elemanları gündelik hayatta zaman öldürmek için neler yapıyor?

B: Ben bütün gün çalışıyorum 🙂 Akşam da evde müzik, kitap, film vs. bazen de dışarda arkadaşlarla takılmaca. Bu dönem çok ekstrem bir hayatım yok yaş 27 oldu hacı ahaahaha.

Thrashfire

BŞ: Unutamadığın bir alkol anını bizimle paylaşır mısın?

B: Ahahahahahahahaaaa bu konuda sessiz kalma hakkımı kullanmak istiyorum.

Ö: Vektor'ün son halini sosyal medyada eleştiriyordun yanılmıyorsam? Tarz fark etmeksizin bu sene en çok hangi albümleri beğendin?

B: Şu an aklıma gelenler; Venom, Motörhead, Slayer, Satanika, Archgoat, Atomic Destructor, Deathhammer. 2014 yılında da çok iyi albümler vardı aslında...

BŞ: Rock Vault hakkında bize neler söyleyebilirsin?

B: Metal!

Ö: Röportajımızı sonlandırma aşamasına geldik. Samimi yanıtların için teşekkür ederiz. Son söz sizin...

B: Ben teşekkür ederim 🙂 Son sözüm EroYin!

BAĞLANTI NOKTALARI:

www.facebook.com/thrashbeerandviolence
www.thrashfire.bandcamp.com
www.xtreemmusic.com

Özgür Özçınar

Leave a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.