ÆVOM > Portal #1: Engulfed / Lifelock / Hellsodomy / Poster İti

portal1"Bu geçit, huzurun gürültede, anlamın ise bütünlükte olduğu bilgisiyle açılır."

"Portal” serisi, kültür ve tarz gözetmeksizin, sesi sadece ses olarak duymayı ve paylaşmayı amaçlamaktadır.

Engulfed

2010 yılında Decaying Purity, Burial Invocation ve Deggial üyeleri tarafından kuruldu. Old school death metal'in nekro ve lanetli formuyla domine ederek 25 dakikalık bombardıman yapan 4 şarkılık ilk EP leri "Through The Eternal Damnation" 2011 sonunda kaydedildi ve EP 2012 yılında İngiliz firma Me Saco Un Ojo Records tarafından LP olarak basılırken, yine aynı yıl Polonyalı Hellthrasher Productions tarafından CD olarak ve 2013 sonunda da Norveçli Gravplass Propaganda tarafından kaset olarak basıldı. İlk performanslar Undergang (Danimarka) ve Dead Congregation (Yunanistan) gibi diğer ölüm metali taarruzlarıyla olurken, 2013 yılının Eylül ayında her sene Kopenhag, Danimarka'da düzenlenen ve Avrupa'nın en iyi death metal festivallerinden biri olan Killtown Death fest'te, akabinde Archgoat ve ardından en son 2014 yılında
Bölzer ile sahne aldılar. 2 sene aradan sonra Inferno ile çalacak olan grup, 2016 sonu veya 2017 başında ilk EP'yi basan Polonyalı Hellthrasher Productions tarafından piyasaya çıkacak olan ilk albümleri Engulfed In Obscurity'nin kayıtlarını bitirmek üzere.

https://www.facebook.com/engulfedtr

Lifelock

Punk Rock başta olmak üzere Trash ve benzeri tarzları da müziğinde barındıran Lifelock, 16 senedir yarı aktif olarak, 3 kişilik kadrosuyla müzik hayatına devam etmektedir. 2004 yılında "Under Pressure" isimli bir EP yayınladı ve 2023 sonbaharında çıkaracağı albüm için son hazırlıklarını yapmaktadır.

https://www.facebook.com/thelifelock

Hellsodomy

Eski kafa metal grubu hellsodomy 2016 yılında kadıköyde kuruldu. 2014 yılında bir demo ve 2015 yılında bir EP yayınlayan grubun ilk uzun çalar albümü bu sene ağustos ayında yayınlandı.

https://www.facebook.com/hllsdmy666

Poster-İti

2003 yılında Taksim, İstanbul'da kurulan Poster-iti yıllardır şanssızlık eseri birçok kez kadro değişikliği geçirmiş olsada yoluna hızını kesmeden devam etmektedir. 2005 yılında ilk kadroyla yayınlanan "Sarı Çizgiyi Geçmeyiniz" demo albümündeki '77 punk rock/Oi! etkileri, 2006 yılındaki vokal değişikliğiyle yerini 80'ler etkili çiğ punk rock müziğine bırakmıştır. Türkiye'de neredeyse 2000'ler başından beri grupların icra etmekten vazgeçtiği çarpıtılmamış punk rock müziği, politik ve %100 DIY tavrıyla kendini günümüz içi boş sözüm ona punk oluşumlarından sıyırmıştır.

https://www.facebook.com/posteriti

+ Etkinlik tam zamanında başlayıp sonsuza kadar sürecektir.

+ Giriş ücreti: 10 TL

+ Posterde yer alan görsel için Big Baboli Print House'a teşekkürler!

Baran Şahin

Leave a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.