Engulfed - Through The Eternal Damnation

Yine Kadıköy... Yine death metal!

Bundan bir 10 yıl öncesine dönüp bakacak olarak bırakın death metal müziğini, diğer birçok ekstrem metal müziğinde parça kalitesini tam olarak yakalayamıyorduk. 2000'li yılların başlarında birçok death metal topluluğu kuruldu, kaliteli death metal grupları çok başarılı albümleri ile ön plana çıktı. Efsaneler ise müziklerine ara vermeden yollarına devam etti. Emin olun bahsettiğim senelerde dinlediğim birçok death metal müziği fazla kabul edilebilir değildi. Emeğe saygım her zaman sonsuzdu ancak bizim milletten çıkan death metal parçalarının önemli bir kısmı Avrupa ve Amerika death metal müziğiyle yaraşır vaziyette değildi. Son yılların özetini burada çıkarmak niyetinde değilim ama içinde bulunduğumuz sene ülkemiz death metal toplulukları adına güzel bir sene oldu. Elbette her şey bu sene içinde gerçekleşmedi.

Bana soracak olursanız özgün olabilmek içinde önce iyi bir dinleyici, sonra iyi bir enstrümantalist olmak gerekiyor. Tek başına yetenekli olmakta her şeyi açıklamıyor. Eğer yarattığınız bir müzik başka bir topluluğun ya da toplulukların müziklerini tam anlamıyla içine alıyorsa bence bir adım daha ötesine geçmek gerekir. Bunun içinde yeterli bir tecrübeye ve yaratıcılığa sahip olmak gerekir. Tam bu noktada tecrübe çok önemli. 3 kişiden oluşan Engulfed'ın elemanları yıllardır death metal müziği ile yaşıyor ve icraat konusunda da onları Decaying Purity, Deggial, Badragath, Death Ritual ve Burial Invocation gibi isimler vasıtasıyla tanıyorsunuz. Zaten geçen yıl Temmuz ayında piyasaya sürülen 2'inci Decaying Purity albümü olan "The Existence Of Infinite Agony" albümünü dinleyenler gitarist Mustafa Gürcalioğlu'nun ve vokalist Serkan Niron'un başarısını fark etmişlerdi. Bu iki adam şimdi Engulfed'ta. Baterist Aberrant'ı da es geçmiyoruz.

Engulfed'ın ilk kayıtları EP şeklinde yayınlandı. "Through The Eternal Damnation" adı verilen çalışma Polonya'lı Hellthrasher Productions etiketiyle 5 Kasım'da çıkar çıkmaz yerli ve yabancı yeraltı camiasından olumlu puanlar aldı. Rock Vault için 2012 yılı içersinde işitilen "en ümit verici" çalışmalardan biri oldu. Kendileri şu an üzerinde çalışmakta olduğu yeni parçalarıyla müzikal yaratıcılık anlamında bir adım daha öteye geçebilirlerse her şey çok ama çok daha farklı olacak ve eminim isimlerini daha fazla duyuracaklardır. İlk kayıtları gayet sağlam geldiği içinde beklenti oluşturdukları söylenebilir. Bu EP'yi dünya çapındaki tüm death metal dinleyicilerine tavsiye ediyorum. Kadıköy death metal müziğiyle bir kez daha ön plana çıktı ve dinden nefretle söz eden bu yetenekli müzisyenlere kesinlikle kayıtsız kalmayın diyoruz. İlk işiniz bu EP'yi satın almak, ikinci işiniz de 1 Aralık'ta Engulfed'ı canlı izlemek olsun!

PARÇA LİSTESİ

01. Triumph Of The Impious (05:24)
02. Summoned (05:24)
03. Supreme Lord Of Blasphemy (06:15)
04. Inseminated With Demon Seed (07:29)

BAĞLANTI NOKTALARI

http://www.facebook.com/engulfedtr

https://www.facebook.com/events/454011817965349

RICHTER ÖLÇEĞİNE GÖRE...

Müzikalite8
Ruh8
Sunum8
Özgünlük8
Gayet sınırları aşan bir death metal!
8

ŞİDDETİNDE!

Özgür Özçınar

Leave a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.