Corporation 187 - Newcomers Of Sin

Corporation 187 - Newcomers Of Sin

80'lerin sonu 90'ların başında Florida'da alevlenen death metal ateşi Amerika sahnesini yaktıktan sonra Avrupa'ya sıçrayan kıvılcımların en yıkıcı etkiyi İsviçre'de gösterdi.  Grave ve Nihilist ile başlayan ilk kuşağın ardından Göteburg merkezli çılgınlar topluluğu At the Gates İsveç death metalinin çehresini ve yapısını değiştirecek albümlere imza ttı. At the Gates'in özellikle yoğun melodik gitar kullanımı ile doğan "Göteburg soundu" şu an farklı kulvarlara yelken açsa da Inflames'in ve artık pek çoğumuzun yüzünde bıkkınlık ifadesi uyandıran "Metalcore" akımının babası diyebiliriz. Türe dair uzunca bir girizgahın ardından masaya yatıracağımız Newcomers Of Sin albümüne geçersek ne bekleyemeniz gerektiğini -lafı döndürüp dolaştırdığım giriş yazısının da etkisi ile-  tahmin etmişsinizdir.

En son 2001 yılında haber aldığımız Corporation 187 bu kez klasik tarzına thrash metal etkileri katıp yoluna devam ediyor. Bir zamanlar Avrupa arenasını sallayan ama At The Gates'in dağılması diğer grupların da farklı yollara sapması sonrası yeni ürün çıkartamayan türe dair devrimsel yenilikler beklemezseniz eğer Newcomer of Sin albümünün sizleri fazlasıyla mutlu edeceğini garanti ederim.
Albümün geneline bakacak olursak grupta melodiden sorumlu bakanlar Olof Knuttson ve Margus Peterson'un insanı yakalayan rifflerine ritmden sorumlu ekip Viktorr Klint ve Robert Eng başarılı şekilde eşlik ettiğini görüyoruz. Vokalist Filip Karlsson türün vokal klişelerine yedirdiği thrash metal etkilenimleri ile grubun soundunu daha vahşi ve karanlık kulvarlara taşımakta.
Sözün özü iyi bir kayıt kalitesine sahip, 90'lı yılların İsveç menşeli tınılarını özleyenlere ilaç olacak bir albüme imza atan gruba bir şans verip vermeme konusunda kararı sizlere bırakıyorum.

 

Parça Listesi

01. Provoking The Prophet
02. Newcomers Of Sin
03. My Sickness
04. Question The Light
05. Suffer As One
06. Teaching The Sick, Feeding The Dead
07. Procession
08. Madhouse
09. Cardiac
10. In The New Messiah
11. Virus Nation

RICHTER ÖLÇEĞİNE GÖRE...

Müzikalite7
Ruh7
Sunum7
Özgünlük7
Death metalin İsveç kanadını özleyenlere...
7

ŞİDDETİNDE!

Baran Şahin

Leave a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.