Dave Mustaine

ÖZEL DOSYA : En İyi 11 Megadeth Parçası

ÖZEL DOSYA : En İyi 11 Megadeth Parçası

Gidenlere dur denmez...

Bu haftanın en heyecan verici haberi şüphesiz gittiği yeri kurutan bereketsiz Shawn Drover ve tekniği iyi ama beste ve ruh özürlü Chris Broderick ikilisinin Megadeth'ten ayrılması idi. Herkes gibi bizde grubun altın yıllarındaki Nick Menza ve Marty Friedman ikilisinin dönüşünü bekliyoruz. Bu vesileyle "Youthnasia" sonrası heyecan verici bir iş yapmayan Bay Kocaağız Dave Mustaine ve kadrosunun altın günlerini analım dedik.

İşte karşınızda...

EN İYİ 11 MEGADETH PARÇASI:

"Mechanix"

Ey kuyruk acısı sen nelere kadirsin? Mustaine, Metallica'dan şutlanması ile tarihin en önemli thrash metal gruplarından birini kuruyor. Metallica'nın "Four Hourseman" ini bir de böyle dinleyin.

"Peace Sells"

Thrash metal tarihinin en önemli albümlerinden. Her parça ayrı hit. Kitap gibi çevir çevir dinle!

"Good Mourning / Black Friday"

Albümünü baştan aşağı bu listeye eklerdim emin olun sayı kısıtlı olmasaydı, ama malum şarkı ilk gençliğimi çürüten en önemli şarkılardan, emin olun pek çok kişi için öyle...

"My Last Words"

Malum albümden devam... Şarkıda Mustaine ve ekibinin en saldırgan anlarını, ve Ellefson'ın muhteşem bas yürüyüşlerini duyabilirsiniz.

"Mary Jane"

Kirsten Dunst hariç Mary Jane adı taşıyan hiç bir şeyin kötü olmayacağının kanıtı. Kaotik "So Far, So Good, So What" albümünün nadide güzelliklerinden.

"In My Darkest Hour"

Albüm çıktığı sırada Mustaine fırlaması ganimet bilip alakasız bir şekilde "bu şarkıyı Cliff Burton'a yazdım" çakallığına girse de benim için en büyük Megadeth hitlerinden. Jeff Young'ın gitar solosu akılalmaz!

"Holy Wars... Punishment Due"

Çoğu kişi tarafından en muhteşem thrash metal albümü sayılan "Rust In Peace" in meydan okuma gibi açılış şarkısı. Ben susayım video konuşsun...

"Tornado Of Souls"

Grubun ilk Türkiye konserinde bu şarkıyı çaldığı an zevkten delirip sağa sola koştuğumu hatırlıyorum. Mart Friedman'ın gitarist seçmelerinde Megadeth yolunu açan solonun bu şarkıda olduğunu kaç kişi bilir acaba?

"Symphony Of Destruction"

Metallica ne yapsa adım adım izleyen Megadeth ezeli rakibinin kara kapaklı albümüne "Countdown To Extinction" ile cevap verdi ve teknik thrash metal müziğinden thrash metal soslu heavy metal sularına duman kırdı. Max Norman desteği ile gümbür gümbür gelen marş gibi şarkı. Klibi de ayrı bir olay!

"Psychotron"

Kafada gözde patlayan jilet keskinliğinde rifler ile açılan şarkı kesinlikle albümün ve döneminin en iyilerinden.

"Elysian Fields"

Yüzde gözde patlayan rifler ve koro geri vokaller ile bezeli şarkı ile bir dosya konusunun daha sonuna geldik. Umut ediyorum ki Mustaine tekrar Menza ve Friedman'ı yanına alır, allahsız olup uyuşturucuya başlar, prodüktör koltuğunu Max Norman'a verir ve son 15 yıl ve ettiği tüm abuk subuk laflar için özür diler. Umut fakirin ekmeği tabi 🙂

EtiketlerMegadeth
Baran Şahin

Leave a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.