Abhorrent Castigation - Throne Of Existential Abandonment

Abhorrent Castigation - "Throne Of Existential Abandonment"

İlk albümlerini dinlemek sene sonuna doğru nasip oldu...


Alman brutal death metal topluluğu Abhorrent Castigation aslında 2 kişiden oluşuyor; Thorso gitarlarda ve davul makinesinde, Al ise vokallerde gruba destek veriyor. Daha sonra canlı performanslarda beraber çaldıkları davulcu ve bas gitarist gruba dahil oldu ve yollarına 2 si session üye olarak 4 kişi devam ediyorlar.

Abhorrent Castigation

İlk demoları "Enthralled By Abysmal Delusion" ın ardından çıkan ilk albümleri "Throne Of Existential Abandonment" bol blastlı ve iyi tempo düşüşlü 10 acımasız şarkıdan oluşuyor. Etkilendikleri topluluklar arasında Disgorge (USA), Disavowed, Internal Suffering gibi isimleri saymak mümkün. Albümün geneli din karşıtlığı ve filozofik sözler içeriyor. Normalde brutal death metal gruplarında çok alışkın olmadığımız bir söz yapısına sahip olsalar da ilgi çekici sözler yazmışlar diyebilirim.

Parçaların temposu çok yüksek, özellikle iyi dur kalklı blastlar ve muazzam gitar yürüyüşleri var. Tempoyu düşürdükleri bölümler gayet leziz olmuş, ardından tekrar şarkıların yükselmesi ve temponun artması iyi bir brutal death metal albümü olmasının göstergesi. Grubun albümü Amerikalı New Standart Elite isimli firmadan çıkıyor. Meraklıları için belirtmek gerekirse firmanın bünyesinde gayet iyi brutal death metal ürünleri var. Ayrıca doğruyu söylemek gerekirse bir süredir bu kadar iyi bir brutal death metal albümü dinlememiştim.

PARÇA LİSTESİ:

01. Corrupted At Birth (04:15)
02. Preachers Of Death (03:51)
03. The Empty Throne (04:02)
04. The Tree Of Knowledge (03:15)
05. Naturalistic Transcendence (05:46)
06. Prometheus (04:01)
07. Doctrine Of Perversity (03:57)
08. Triumvirate Of Evil (03:47)
09. Deicide (03:40)
10. A Walking Bastion Of Blasphemy (05:07)

BAĞLANTI NOKTALARI:

www.facebook.com/abhorrentcastigation
www.abhorrentcastigationoffical.bandcamp.com

RICHTER ÖLÇEĞİNE GÖRE...

Müzikalite6
Ruh5
Sunum5
Özgünlük3
“Throne Of Existential Abandonment” çalışmasına zaman ayırmanızı tavsiye ederim.
4.8

ŞİDDETİNDE!

Cem Küçükertem

1 comment

  1. oozcinar@gmail.com'
    Özgür Özçınar 1 Aralık, 2014 at 22:09 Cevapla

    Defeated Sanity, Disgorge, Suffocation ve Cerebral Effusion gibi toplulukları sevenler için bu çalışma ideal. İlk demoları keyifliydi; ilk albümlerinin kayıt kalitesi ise çok iyi, başarılı enstrüman tonlamaları kendini gösteriyor. Sözler de kafanıza yattı mı sarılır birlikte yatarsınız bu albümle… Hoş geldin Cem!

Leave a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.