Gutfed - The Reign Of Pure Madness And Contagious Perversion

Kemik ezen death metal karşınızda!

2011'de kurulan bol kan revanlı sapıklık konularını içeren müzikler yapan İstanbul'lu brutal death metal/grindcore topluluğu Gutfed yokken, brutal death metal topluluğu Impaired vardı. Impaired 2010 yılında kurulmuştu ve müziklerinde eziyet, cinsellik, katillik, sapıklık ve tecavüz gibi konular işliyorlardı. 2011'e gelindiğinde "The Birth Of Tragedy" EP'leri yayınlandı. Bu çalışmada bateride Ahmet Toraman, gitarlarda Nisan Can Filiz vardı. Bu 2 kişi, 3 kişiden oluşan Gutfed grubunun elemanlarıydı. Bas gitar/vokallere de Emir Ziyalar geçince Gutfed aktif oldu.

"Collection Of Ripped Limbs" adlı ilk single parçalarını 13 Haziran 2011'de çıkaran Gutfed, 2012 yılında "Shredded Human Flesh Party", "Anal Grenade Insertion" ve "Cruel Acts Of Poser Punishment" adlı parçalarından oluşan promo çalışmalarını yayınladı. Hem bu parçalar olsun, hem de "Drowned Through Four Ways Of Vomiting" split çalışmalarındaki 3 parçaları ("Cockslap Genocide", "Fontanel Penetration", "Impaled With Her Own Leg") olsun, Morbid Generation Records'ın ilgisini çekmeyi başardılar. Morbid Generation Records 7 Eylül'de yaklaşık 27 dk. süren ilk Gutfed albümü "The Reign Of Pure Madness And Contagious Perversion" ı piyasaya sürdü.

Eastern European Obli-Tour-Ation ülkemiz ayağındaki tek yerli grubumuz olan Gutfed'in Cerebral Bore'la aynı sahneyi paylaşma isteği gelecek seneye kalsa da onların yeni parçalarını dinleyerek kendimizi tatmin ediyoruz dersek yeridir. Gutfed'in yaptığı death metal, slam death metal olarak geçiyor. Şahsımca "slam" tabiri sıfattan ibaret, o kadar sık kullanılıyor ki ben bu kadar sık kullanılsada "slam death metal" diye bir türevi varsaymıyorum. Gutfed'in death metal anlayışı daha çok Amerikan bölgelerinde hakim; her türlü death metal müziğini dinlerim diyorsanız Gutfed sizi yanıltmaz ama death metal'de dinlediğiniz belli başlı türevler varsa ve bu türevler Gutfed'in yaptığı değilse muhakkak Gutfed'e şans verin çünkü yaptığı müzikleri bileğinin hakkıyla yapan bir topluluk!

PARÇA LİSTESİ

1. The Outbreak (Intro) (0:59)
2. Systematic Cunt Caving Frenzy (2:33)
3. Cruel Acts Of Poser Punishment (2:20)
4. Bile Pus Junkie Invasion (2:35)
5. Anal Grenade Insertion (2:02)
6. Scavenging Human Skin (1:56)
7. Female Liquidation For Thirst (2:39)
8. Shredded Human Flesh Party (3:13)
9. Making Pickles Of Anorexic Infants In A Demijohn (2:20)
10. Collection Of Ripped Limbs (2:37)
11. Sleep Assault Killing Spree (1:57)
12. Blunt Scissor Dismemberment (1:45)

BAĞLANTI NOKTALARI

http://www.myspace.com/Gutfed
http://www.youtube.com/user/GutfeedersLair
http://www.last.fm/music/Gutfed
http://gutfed.bigcartel.com

RICHTER ÖLÇEĞİNE GÖRE...

Müzikalite7.5
Ruh7.5
Sunum7.5
Özgünlük7
Death metal tarzında arka arkaya iyi topluluklar çıkarıyoruz ve Gutfed de bunlardan biri... Bravo Gutfed!
7.4

ŞİDDETİNDE!

Özgür Özçınar

1 comment

Leave a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.