Fuck The Facts - Desire Will Rot

25 Ağustos'ta Noise Salvation etiketiyle yayınlandı...

İnternet vasıtasıyla bağlantı sağladığım arkadaşlarımdan (evet, maalesef daha Beyoğlu'na bira tokuşturmaya gidip hayatlarımızı henüz paylaşamadık) Topon Das'ın 90'lı yılların sonuna doğru kurduğu ve 2000 yılında ilk demosunu çıkararak yeraltı piyasasına merhaba dediği Quebec'li Fuck The Facts'in geçmişine bakıldığında bolca materyal çıkardığını takip edenler biliyorlardır. O kadar split, EP, toplama ve konser materyalleri hariç 15 yıl içinde 9 albüm piyasaya sundular. 2002'den sonra, kraliçelerden Mel Mongeon'ın gelmesiyle daha iyi bir havaya bürünen ekibin 9 numaralı stüdyo albümü "Desire Will Rot" un çıkmasıyla grindcore dinleyicileri hayli sevindi. 2008 yılında gerçekleştirdiğimiz Fuck The Facts röportajı ardından - tabii ki haberler hariç - kendilerine tam anlamıyla ikinci kere yer vermiş olacağız.

Çalışmaya kulak verildiğinde; "Everywhere Yet Nowhere", "The Path Of Most Resistance" ve "Solitude" parçaları benim kulak zevkime göre bu albümde ön plana çıkıyor. 1, 3 ve 8 diyelim at yarışı kuponu hazırlar gibi. Diğer parçaların motivasyonu bu parçalara benzemiyor hatta bazı parçalar gayet sakin diyebiliriz. Sırf seçimini yaptığımız parçalardan aldığımız zevk sayesinde bile Fuck The Facts'in ne kadar sıkı işler yaptığını görebiliriz. Albümün tamamı bu 3 parçanın aynısı gidip gelmiyor, belirtmekte fayda var. Soundcloud istatistiklerine bakılacak olursa ve bu istatistikler dikkate alınacaksa "Prey" ve "False Hope" parçaları da ilgi görmüş ki ben listeme almadım. Daha çok hızlı tempolu müziklerin ve çıldırılı vokallerin ağır bastığı parçaların daha çok tarza uygun olduğunu düşünüyorum.

PARÇA LİSTESİ:

01. Everywhere Yet Nowhere (02:59)
02. Shadows Collide (02:50)
03. The Path Of Most Resistance (01:35)
04. La Mort I (01:37)
05. La Mort II (01:34)
06. Prey (02:23)
07. Storm Of Silence (02:39)
08. Solitude (03:11)
09. False Hope (05:46)
10. Circle (07:55)
11. Nothing Changes (06:21)

BAĞLANTI NOKTALARI:

www.fuckthefacts.com
www.facebook.com/fuckthefacts
www.twitter.com/fuckthefacts

RICHTER ÖLÇEĞİNE GÖRE...

Müzikalite8
Ruh8
Sunum8.5
Özgünlük9
Grindcore tarzında müzik yapıyor diye; yani ne yaptığı belli diye öteki gruplarla benzerlik yarışına sokulmasına tuhaf baktığım bir topluluk Fuck The Facts. Yeraltı duruşunu bozmadan özgün bir çalışma yaptıklarını, Fuck The Facts gibi çaldıklarına şahit oluyoruz yine.
8.4

ŞİDDETİNDE!

Özgür Özçınar

Leave a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.