Clitgore

Nasıl gidiyor NecroClit? Bana grubu ve elemanlarını tanıtır mısın?! Clitgore dışında bir yan projeniz var mı?

Selam!! Obscene Extreme Festivali'nden yeni döndük. Festival tek kelime ile harikaydı. Oradan iyi enerji ile geldik. Clitgore Romanyalı bir goregrind grubu. Ben ve Calin aynı zamanda Necrovile isimli bir brutal death metal grubunda çalıyoruz. Davulcumuz Balazs ise Macar goregrind grubu Paediatrician'da çalıyor.

Ne zaman ve nasıl Clitgore gibi bir grup kurmaya karar verdiniz? Bu özel müzik türünü keşfetmeye ve çalmaya sizi iten neydi? Grupla amacınız nedir? Esinlendiğiniz isimler kimler?

Clitgore'u eğlence için kurdum. Kara mizah içeren, eğlenceli ve rahatlatıcı, aynı zamanda da brutal şeyler çalmak istiyordum. Grubun evrimi son derece hızlı oldu ve insanlar Clitgore tarzını sevdiler. Ana esin kaynağımız Lividity oldu 🙂

Müzikal zevklerin zaman içinde evrildi mi yoksa halen başladığın yerde misin?

Müzikal zevklerim halen aynı, fakat yeni ve iyi gruplar keşfetmeye açığım!

Clitgore

Parça sözlerinde neler işliyorsunuz?

Clitgore'un konsepti aşk üzerine, aşk üzerine parçalar seslendiriyoruz ama olacak en sakıncalı ve sapkın şekilde 🙂

Grupta ana bir besteci var mı, yoksa her şey bir arada mı yapılıyor? Parça yazımı nasıl ilerliyor? Rif temelli mi toksa emprovize mi? Gore gürültüler yaratırken en çok ne vaktinizi alıyor?

Ben ve Calin parçaları yazıp Balazs'a gönderiyoruz, o da davul partisyonlarını yazıyor. Pek emprovize temelli gittiğimizi söyleyemeyeceğim zira kalıplaşmış parça biçimlerimiz var. En çok zaman alan kısım ise doğru parça adını bulmak ve yazmak sanırım, haha

"The Final Cuntdown" hakkında neler söylersin? "Stories Of A Bloody Clit" ile karşılaştırsan ne dersin? Yayınladığınız zaman sonuçtan mutlu muydunuz? Gelen tepkiler nasıl? Ve neden Gore House Productions'ı seçtiniz?

"The Final Cuntdown" tabii ki ilk EP'den iyi 🙂 Emin ol bir daha ki albüm daha da iyi olacak Fanzinler ve radyolardan iyi kritikler aldık, hayranlarda beğendiler.

Clitgore

Beraber split albüm yayınlamak istediğiniz isimler var mı?

Evet, tabii ki var! Bunun hakkında ileride bir şeyler yapacağız! Ama isimler şu an gizli kalsın.

Çaldığınız ve çalmayı planladığınız yorum parçaları neler?

Lividity - "Pussy Lover", Dying Fetus - "Kill Your Mother, Rape Your Dog", Impetigo - "Dis-organized" çaldığımız yorum parçaları. Yorum parçaları üzerinde grupça konuşuyoruz ve herkes olumlu fikir söylerse çalıyoruz. İleride hepimizin üzerinde uzlaştığı bir yorum parçası olursa listeye ekleriz tabii ki.

Tüm bu download çılgınlığı arasında albüm satmak bugünlerde zorlu mu? Bu grupları daha çok canlı çalmaya itiyor mu?

Çok zor değil, insanlar beğenirse alıyorlar. Pek çok farklı ülkeden insanlar albümlerimizi ve ticari ürünlerimizi alıyorlar. Bu müthiş bir şey, insanlar emeğimizi takdir ediyor.

Diskografiniz içinde favori parçanız hangisi?

Tüm parçalarımızı sevsem de "The Final Cuntdown" favorim 🙂

Clitgore

Çalma listende neler var? Favori grupların kimler? En son gittiğin ve keyif aldığın konser neydi? Beklediğin konserler hangileri?

Geçen hafta Romanya'da Obituary izledim. Her zaman ki gibi harikalardı. Aralık ayında ise Dying Fetus iki konserliğine Romanya'ya gelecek ve onları izleyeceğim için çok heyecanlıyım. Eminim arada ilginç gruplar izleyeceğim.

Romanya'da yeraltı sahnesi nasıl? Daha iyi olabilir mi?

Yeraltı sahnesi idare eder ediyor, ateşi hala canlı tutmaya uğraşan birkaç organizatör var. Hala yapılacak çok şey var!

Ne sıklıkta canlı çalıyorsunuz? Unutamadığınız konserler nedir? İyi ve kötü konserlerden aklında kalan anekdotlar var mı?

8 yıldır Necrovile, 5 yıldır ise Clitgore için bas gitar çalıyorum. Vay canına, bütün konserler unutulmazdı. Clitgore için ise en iyi konserler Fekal Party & Obscene Extreme idi tabii ki! Tüm grindcore hayranları ve gruplarının rüyası oralar.

Rock Vault hakkında fikirlerin nedir?

Rock Vault harika bir site, çok sevdim! Sitede aradığın her şeyi bulabiliyorsun!

Sorularım bu kadar. Eklemek istediklerin var mı? Kapanış sözlerin?

Röportaj için teşekkürler! Tüm okurlara gore selamlar, desteğiniz için minnetarız!! Herkese sevgiler!!

BAĞLANTI NOKTALARI:

www.facebook.com/c1itgore

Özgür Özçınar

Leave a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.