Death Penalty - Death Penalty

Death Penalty - Death Penalty

Death Penalty - "Death Penalty"

Death Penalty size istediğinizi verir...

İsmini İngiliz doom metal efsanesi Witchfinder General'ın 1982 tarihli albümünden alan Death Penalty kritik köşemizin son konuğu. İngiliz doom metal efsanesi Cathedral'in gitaristi Gaz Jennings'in evinin garajında baterist olan oğlu ile başlattığı proje 2013 yılında Cathedral'in dağılması ile tam zamanlı bir grup halini alıyor. İşlerin ciddileşmesi ile beraber geçmişte Rise Above Records çatısı altında albüm yayınlamış olan Serpentcult vokalisti Michelle Nocon ve baterist Frederick Cosemans!ın katılımı ile kadro tamamlanıyor. Temmuz ayında Rise Above Records (başka hangi şirket olabilir ki?) etiketi ile "Sign Of Times" adına 7" plak yayınlayan grup Ağustos ayı başında ise malum albümü yayınladı.

Death Penalty

Kısa, intro niteliğinde "Grotesque Horizon" ile başlayan albüm "Howling At The Throne Of Decadence" ile devam ediyor. Takipçi "Eyes Of Heretic" albümün saklı hitlerinden. Gaz Jennings'in müthişte bir solosunu barındıran şarkı esasen Cathedral için yazılmış ve grubun ismini aldığı Witchfinder General ve ana esin kaynakları Iron Maiden'a çekilen selam çok şık. İkinci yarısında harika gitar işçiliği ile coşan "Golden Tides" ve "Into The Ivory Frost" albümün daha doom metal temelli şarkıları. Albümün çıkış parçası "Children Of The Night" da Jennings ve Nocon ikilisi tek kelime ile sizi avuçlarının içine alıyor.

Albüm genelinden farklı tınıya sahip "The One That Dwells" de ise grup Mercyful Fate / Candlemass ikilisine şık bir selam göndermiş. "She Is A Witch" başından sonuna dek boyun kırıcı rifler ile dolu, şarkının ikinci yarısına özellikle dikkat! "Immortal By Your Hand" de Jennings'in Cathedral veda albümü "Last Spire" için yazdığı ve albümde yer bulamayan şarkılardan. Kapanış ise 70'ler heavy rock müziğe selam çakılan "Written By The Insane" ile yapılıyor. Doom metal müziğin köklerine sadık, N.W.O.B.H.M. soslu ve esin kaynaklarına şık göndermeler ile dolu bu albümü saydığım tarzları seven herkese öneriyorum.

PARÇA LİSTESİ:

01. Grotesque Horizon (00:48)
02. Howling At The Throne Of Decadence (05:50)
03. Eyes Of The Heretic (05:14)
04. Golden Tides (05:51)
05. Into The Ivory Forest (04:31)
06. Children Of The Night (06:36)
07. The One That Dwells (02:38)
08. She Is A Witch (07:51)
09. Immortal By Your Hand (05:03)
10. Written By The Insane (08:24)

BAĞLANTI NOKTALARI:

www.facebook.com/DeathPenalty82
www.riseaboverecords.com/store/category/death-penalty

RICHTER ÖLÇEĞİNE GÖRE...

Müzikalite8
Ruh8
Sunum8
Özgünlük8
İsmini İngiliz doom metal efsanesi Witchfinder General'ın 1982 tarihli albümünden alan Death Penalty kritik köşemizin son konuğu. İngiliz doom metal efsanesi Cathedral'in gitaristi Gaz Jennings'in evinin garajında baterist olan oğlu ile başlattığı proje 2013 yılında Cathedral'in dağılması ile tam zamanlı bir grup halini alıyor.
8

ŞİDDETİNDE!

Okuyucunun Notu: (0 Oylar)0
Baran Şahin

Leave a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.