Terrorizer - Hordes Of Zombies

Söz verdikleri gibi bir albümle karşı karşıyayız!

Ekstrem metal arenasında aralıksız olarak aktif olmasalar da tam 26 yıldır Terrorizer'ı konuşuyoruz. Sadece 3 albümleri var ve onların 1989 yılında çıkardıkları "World Downfall" çalışmaları onları en iyi Amerikan grindcore topluluğu hatta gelmiş geçmiş en iyi grindcore topluluklarından ilk üçe-beşe sokmaya yetmişti. O devirde öylesine etkileyici bir albüm çıkarmışlardı ki arkalarından sayısız grindcore topluluğunu getirdiler. Bugün çevrenizde grindcore dinleyipte "World Downfall" u sevmeyen ya da dinlemeyen bir adam varsa ona fazla inanmayın. Bu albüm öyle bir albümdür ki dinleyiciler yeni bir Terrorizer albümü dinlemek için tam 17 yıl bekledi. Evet, "Darker Days Ahead" ten bahsediyorum. Bu albümü dinleyenler ilk albümün heyecanını bulamadı. Çünkü beklentiler çoktu. Yine de bu albümden sevilebilecek birçok parça çıkmıştı. Bu çalışmanın ardında da 6 yıl geçmiş bile. Şimdi "Hordes Of Zombies" i konuşma vakti.

Baştan söyleyeyim, "Hordes Of Zombies", "Darker Days Ahead" ten daha iyi bir albüm. Bu albüm "World Downfall" dan sonra gelseydi belki de bu albüm için çok daha heyecanlı olurduk. Ama heyecanlı olmamız için başka sebepler de var. Bu albümün kadrosunda vokalde Anthony Rezhawk, gitarda Katina Culture, bas gitarda David Vincent ve bateride Pete Sandoval var. Vokaller gayet acımaz görünüyor, Katina ise Jesse Pintado'nun yerini doldurmaya çalışmış, David Vincent işini ustalıkla yapıyor, Sandoval ise yine döktürüyor. Bu albümde kulağınıza farklı şeyler takılabilir. Mesela bonus parça "Wretched" te işitilen melodi anlayışı sizleri biraz şaşırtabilir. Albümde kesik kesik de olsa gitar melodileri var ve bunu kaskatı Terrorizer ile bağdaştırmak size zor gelebilir. Ayrıca albümün ilk yarısını dinlerken bayağı bir "Resistant Culture dinliyorum ben yahu!" diyebilirsiniz. Bu anormal bir durum değil. Bu grup olmasaydı Terrorizer ne kadar ayakta dururdu şüpheliyim. Ve son olarak, müzik zevkime güveniyorsanız "Hordes Of Zombies", "Subterfuge" ve "Radiation Syndrome" parçalarını sizlere tavsiye etmek istiyorum.

PARÇA LİSTESİ

1. Intro (1:52)
2. Hordes Of Zombies (3:28)
3. Ignorance And Apathy (2:10)
4. Subterfuge (1:59)
5. Evolving Era (3:24)
6. Radiation Syndrome (2:07)
7. Flesh To Dust (2:19)
8. Generation Chaos (2:09)
9. Broken Mirrors (3:08)
10. Prospect Of Oblivion (3:25)
11. Malevolent Ghousts (3:00)
12. Forward To Annihilation (2:01)
13. State Of Mind (3:18)
14. A Dying Breed (3:47)
15. Wretched (Bonus Track) (2:41)
16. Hordes Of Zombies (Demo) (3:27)

RICHTER ÖLÇEĞİNE GÖRE...

Müzikalite8.5
Ruh9
Sunum7.5
Özgünlük8
Bu albümde kulağınıza farklı şeyler takılabilir. Mesela bonus parça "Wretched" te işitilen melodi anlayışı sizleri biraz şaşırtabilir. Albümde kesik kesik de olsa gitar melodileri var ve bunu kaskatı Terrorizer ile bağdaştırmak size zor gelebilir. Ayrıca albümün ilk yarısını dinlerken bayağı bir "Resistant Culture dinliyorum ben yahu!" diyebilirsiniz. Bu anormal bir durum değil. Bu grup olmasaydı Terrorizer ne kadar ayakta dururdu şüpheliyim. Ve son olarak, müzik zevkime güveniyorsanız "Hordes Of Zombies", "Subterfuge" ve "Radiation Syndrome" parçalarını sizlere tavsiye etmek istiyorum.
8.3

ŞİDDETİNDE!

Özgür Özçınar

6 comments

  1. Bülent şen 16 Temmuz, 2012 at 13:12 Cevapla

    world downfall için napalm death albümlerini birleştirin bu kadar anca etki yapar derler…prospect of oblivion daki davul perfonmansı insanın yapacağı bişey değil!

Leave a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.