Soilwork - The Ride Majestic

28 Ağustos'ta Nuclear Blast tarafından yayınlandı...

Sevgili dostlarım ve takipçilerim, sizlere en içten dileklerimi sunarak bir sonraki yazıma İsveç'in gururu Soilwork'ün son albümü "The Ride Majestic" ile başlıyorum. Aslında albüm adı "Slyvain" diye açıklanmıştı ancak Soilwork fanlarının da bildiği üzere Björn ve ekibi isim konusunda sağ gösterip sol vurmayı çok seviyorlar.

Albüme gelecek olursak, açılış şarkısı ve albümle aynı adı taşıyan "The Ride Majestic" açıkçası "Stabbing The Drama" albümünün açılışından sonra bu kadar sürükleyici bir açılış olmamıştı, hasretimiz sona erdi. Şarkının kompozisyonu her ne kadar klasik Soilwork rifleri olan calm strike'larla ve hammer-pulls'larla gitse de introsu vatan hasretlerini yaşıyorlarmışçasına klasik In Flames girişlerini anımsattı.

Ardından gelen "Alight In The Aftermath" yoğun double blast-clean vokal kombinasyonunun tadına doyulmaz örneği, soloyu da unutmamak lazım. Bir sonraki çalışma "Death In General" ise Björn'ün "endüstriyel müzik kompozisyonlarını metal müziğe böyle aktarırız abicim" demesini izliyor ve dinliyoruz. Bir sonraki çalışma "Enemies In Fidelity" bana "The Panic Broadcast" albümlerindeki kompozisyonları anımsattı.

Bir sonraki çalışma "Petrichor By Sulphur" için söyleyeceğim tek şey, oturun harmoni dinleyin... Albümden son bir parça daha yorumlayıp bu güzide albümü kritiğimin altına yorum yapıp görüşlerinizi bildirmenizi isterim ki bu çok başarılı çalışma için bir de sizlere yer vereyim! Albümün 8'inci şarkısı "Whirl Of Pain" şahsi olarak favorim, özellikle bas gitar ve gitar riflerinin senkronizasyonu örnek teşkil eder diyorum.

PARÇA LİSTESİ:

01. The Ride Majestic (04:09)
02. Alight In The Aftermath (03:47)
03. Death In General (04:59)
04. Enemies In Fidelity (04:16)
05. Petrichor By Sulphur (05:11)
06. The Phantom (03:57)
07. The Ride Majestic (Aspire Angelic) (04:46)
08. Whirl Of Pain (05:01)
09. All Along Echoing Paths (04:21)
10. Shining Lights (03:43)
11. Father And Son, Watching The World Go Down (05:40)

BAĞLANTI NOKTALARI:

www.soilwork.org
www.facebook.com/soilwork
www.twitter.com/Soilwork

RICHTER ÖLÇEĞİNE GÖRE...

Müzikalite9
Ruh9
Sunum9
Özgünlük9
Metal müzik severlere keyifli dinlemeler diyorum...
9

ŞİDDETİNDE!

Günay Yunus

Leave a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.