Kataklysm - Of Ghosts And Gods

Kataklysm - Of Ghosts And Gods

Kataklysm - Of Ghosts And Gods

Kanadalı melodik death metal grubu Kataklysm 11'inci albümlerini "Of Ghosts And Gods" ismi ile Nuclear Blast Records üzerinden yayınlamak üzere. Kuruluş dönemlerinden bu yana daha melodikleşen grup çıkartacakları bu albümde çok iyi oturmuş bir sound ile karşımızda. Sound ile birlikte albümdeki şarkılar da gayet akıcı olmuş diyebiliriz. Özellikle albümde "Marching Through Graveyards" isimli parçaya dikkat derim. Hem az da olsa daha düz bir şekilde death metal çaldıkları dönemlere hafif bir dokunma var hem de grubun genel sound ve akıcılık konusundaki yeni tavrını çok güzel özetliyor.

Albüm hakkında bir başka bilgi vermek gerekirse; grubun ve firmanın yaptığı açıklamaya göre albümdeki her parça için video çekilecek. Death metal tarihinde şimdiye kadar tamamen video kapsamlı bir albüm konsepti kesinlikle yapılmamıştı. Bunun sonuçlarını hepimiz beraber göreceğiz, bakalım nasıl olacak ama benim şahsi fikrim; "ağır gereksiz..."

Kataklysm

Gayet üretken ve çok iyi işlere imza atabilen Kataklysm kadrosuna bakarsak vokalde Maurizio Iacono, gitarda Jean-François Dagenais, bas gitarda Stéphane Barbe ve davulda Olivier Beaudoin var görünüyor. Grubun şimdiki davulcusu Olivier Beaudoin kadroya ilk olarak konser davulcusu olarak katılıyor, daha sonra albümlerde çalma ve beraber yola devam etme fikri ortaya çıkıyor. Olivier Kataklysm'e katılmadan önce Belphegor ile kısa bir süre ve Neuraxis ile çalmıştı. Hatta Neuraxis'in 2011'de yayınlanmış son albümleri "Asylon" kayıtlarında da yer almıştı.

Kataklysm bu albümde yine şarkı sözü yapısı olarak; mistik öyküler ve savaş konularını ele alıyor. Ve yine meraklıları için ufak bir bilgi daha verelim; Nuclear Blast Records bu albümün özel basım versiyonuna 4 adet konser bonus kaydı koydu.

PARÇA LİSTESİ:

01. Breaching The Asylum (04:04)
02. The Black Sheep (04:32)
03. Thy Serpents Tongue (04:10)
04. Soul Destroyer (03:27)
05. Vindication (03:42)
06. Marching Through Graveyards (05:22)
07. Shattered (05:02)
08. Hate Spirit (04:36)
09. Carrying Crosses (04:31)
10. The World Is A Dying Insect (06:39)

BAĞLANTI NOKTALARI:

www.facebook.com/kataklysm
www.twitter.com/kataklysmband

RICHTER ÖLÇEĞİNE GÖRE...

Müzikalite7
Ruh7
Sunum6
Özgünlük5
10 adet video seyredeceğiz bu albüm için… Değişik!
6.3

ŞİDDETİNDE!

Cem Küçükertem

Leave a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.