Speed Metal Attack Revisited

%100 METAL sunar...

SPEED METAL ATTACK-1 REVISITED

PENTAGRAM – METALIUM – METAFOR

Tam 30 yıl önce; 4 Kasım 1988 tarihinde, Kadıköy Moda Sineması’nda bir heavy metal konseri gerçekleşti. İstanbul’da ilk konserini Bağcılar’da bir düğün salonunda vermiş olan Pentagram’ın ikinci konseriydi bu. Konserde Pentagram’ın yanı sıra ilk konserini veren Metalium ve Metafor grupları vardı. “Speed Metal Attack-1” başlığıyla düzenlenen konser, iş günü olan Cuma ve 16.30 gibi erken bir saatte başlamasına rağmen salonda 700 kişi vardı, bir o kadar kişi de dışarıda kaldı. Konser sonunda sinemanın neredeyse tüm koltukları kırıldı ve maalesef bu yüzden uzunca bir süre heavy metal gruplarına sinemada konser yapmanın yolu kapandı. Öte yandan o ana kadar İngilizce sözlü yerli heavy metal gruplarının yaptığı en büyük ve en kalabalık konserdi bu. Bu yoğun ilgi bir süre sonra yapımcıların dikkatini çekti ve bu gruplara albüm çıkartabilmenin yolu açıldı.

Tam 30 yıl sonra, 2 Kasım 2018 Cuma akşamı, aynı yerde, aynı gruplarla bu efsanevi konser yeniden yapılıyor. Türkiye’de ilk kez bir konserin anısına o konser tekrarlanıyor. Metafor, bu konser için yeniden toplandı, Pentagram ve Metalium ise 30 yıl önceki konserdeki setlistlerine büyük ölçüde sadık kalarak şarkı listelerini oluşturdular. Dahası Pentagram’ın ilk albümünde vokalist olan gitarist Hakan Utangaç, o günlerin anısına bu konserin büyük bölümünde vokalistliği üstlenecek. Metalium’un ise hiç beraber sahne almamış ilk kadrosu birkaç şarkıda sahneye çıkacak. Metafor eski yeni kendi şarkılarının yanı sıra bir tane de Hole in the Wall klasiği çalacak. Üç grubun sürpriz konukları da cabası...

30 yıldır “Efsanevi Moda Sineması Konseri” olarak anılan bu konserin tekrarı o günlerde yaşananları merak edenleri o günlere götürecek. Yıllar boyu unutulmayacak bu konseri kaçırmayın...

2 KASIM 2018 CUMA / MODA SAHNESİ
Kapı Açılış: 20.00
Konser: 21.00

BİLETLER:

Konserin biletleri sadece 666 adet. Hepsi tek tek elle numaralandırıldı. Hammer Müzik ve Mephisto Kitapevi'nde bu biletlerden var. Biletini biletix'ten almayı tercih edenler ise konsere giriş yaptıktan sonra Hammer Müzik standına Biletix biletlerini vererek karşılığında özel tasarım biletlerini alabilirler.

Bilet Satış Noktaları: www.biletix.com ve tüm Biletix Satış Noktaları, Hammer Müzik (Kadıköy), Mephisto Kitapevi (Beyoğlu) ve 1 Ekim'den itibaren Moda Sahnesi Gişesi (Kadıköy).

#yuzdeyuzmetal

Baran Şahin

Leave a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.