7 H.Target - 0.00 Apocalypse

7 H.Target - "0.00 Apocalypse"

Bitmek bilmeyen gaddarlık diye buna derim...

2005 - 2010 yılları arasında "Surgeont" adını kullanan Rus teknik brutal death metal topluluğu 7 H.Target'ı daha önce hiç dinlememiştim. Dinlemediğim süreçte Coyote Records etiketli "Fast-Slow Demolition" ve "Psy Slam Damage" albümlerine imza attılar. Sevared Records çıkışlı "0.00 Apocalypse" albümleri ile kendileriyle tanışma fırsatı bulduk ve onların dalında gerçekten ilham verici olduklarını söyleyebilirim. Hani derler ya "aklınız uçacak" diye, gerçekten 7 H.Target'ı geç keşfettiğime üzüldüm. Resmen Defeated Sanity, Katalepsy ve Wormed'un tarzını harita üzerine çizip, üzerine kendi dokunuşlarını ilave etmişler diyebiliriz. Bu tarzı sevenler için güzel bir yolculuk "0.00 Apocalypse". Bateride Mikhail Panfilov, gitarda Aleksey Menshov, bas gitarda Konstantin Korolev ve özellikle vokalde Mirus (eski-Katalepsy)'un klas işler çıkardığını (cansız brutal vokal böyle yapılır diyor adeta...) rahatlıkla ifade edebiliriz.

7 H.Target

Şarkı sözlerinde "Tetsuo, the Iron Man" filmine, makinelere, silahlara ve alışılageldik kan revan içeren sözlere yer veren 7 H.Target, adeta deli işi bir yapıt çıkarmış. Yıkım büyük. Bu çalışma kesinlikle teknik brutal death metal kükrüyor, konsept olarak taklit işi olduklarını düşünmeniz de mümkün değil. Bu sebeple bu kritiği yazdığım, kendilerini kısa sürede çok tuttuğum da söylenebilir. Tarzı sevenler bu albümü almalı. Kıyamet 30 dakikadan az sürüyor. Rusya'nın slam/brutal death metal için bir yuva haline geldiğini biliyorduk, "0.00 Apocalypse" gibi başarılı çalışmaların alternatiflerinin de zamanla çıkacağından şüphem yok. Sci-fi brutal death metal çılgınlığını sevenler, Rus slam müziğini sevenler, "Tetsuo, the Iron Man" vb. tarzı filmleri sevenler, metal müzik içinde çok sık yapılmayan bir şeyler dinlemek isteyenler "0.00 Apocalypse" çalışmasını edinmeli diyorum.

PARÇA LİSTESİ:

01. Mutants That Live For One Day (03:11)
02. Gun-Handed Iron Killer (02:49)
03. Regeneration Of Steel Organs (05:14)
04. Technofetishist (02:16)
05. Cyborg Kombat (06:46)
06. Meatball Machine Story (02:15)
07. S-94 (03:59)

BAĞLANTI NOKTALARI:

www.7htarget.bandcamp.com
www.facebook.com/7htarget

RICHTER ÖLÇEĞİNE GÖRE...

Müzikalite8.5
Ruh8
Sunum7
Özgünlük8
7 H.Target yeraltı müziğin diplerinde teknikalitesi yüksek parçalar çıkartan bir topluluk. Rusya'nın bu alanda ne kadar başarılı olduklarını bu materyali dinleyerek çıkarabilirsiniz. "0.00 Apocalypse" albümünde müziğin yanı sıra vokalist Mirus'un büyük emeği var.
7.9

ŞİDDETİNDE!

Özgür Özçınar

Leave a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.