Dying Out Flame - Shiva Rudrastakam

Dying Out Flame - "Shiva Rudrastakam"

Vedic death metal = Dying Out Flame

Xtreem Records firmasının son keşfi Nepal'den Dying Out Flame. Yanlış duymadınız kritik konumuz Nepalli bir brutal death metal grubu. Nepal metal sahnesi nasıl bir fikrim yok ama Dying Out Flame'in çıkış albümü hiç fena bir deneme değil. Beklentilerinizin aksine kulağa son derece iyi gelen kaydın altında başka bir Nepalli müzisyen David Shakya ve Vishal Karawa imzası var(mış).

Albüm yöresel etikler ile bezeli intro "Praise Of The Omnipresent One" ile açılıyor. Peşine gelen albümün isim şarkısı "Shiva Rudrastakam" ile yöresel tınılar bir anda kemikkıran death metal müziğine dönüşüyor. Takipçi "Eternal Mother Of Great Time" ve sonrasında gelen şarkıların tamamınında yıkıcı death metal melodileri ve blast beat davullar, sitar başta olmak üzere yöresel enstrümanlardan dökülen pasajlarla; Aabeg Guatam'ın brutal vokali ise bayan vokal ile desteklenmiş.

Dying Out Flame

Hiç tahmin etmediğimiz bir ülkede iyi müzisyenler olduğunu bilmek ve farklı tınılar duymak isteyenlerin "Shiva Rudrastakam" oldukça hoşuna gidecektir. Geri kalanlar için bu albüm tek seferlik meraktan kaynaklı dinletiden öteye gitmeyecek ne yazık ki.

PARÇA LİSTESİ:

01. Praise Of The Omnipresent One (03:14)
02. Shiva Rudrastakam (05:49)
03. Eternal Mother Of Great Time (06:10)
04. Vayuputra (07:35)
05. Maisasura Maridini (06:30)
06. Trinetra Dhari (Three Eyed One) (06:09)

BAĞLANTI NOKTALARI:

www.facebook.com/dof.vedic
www.xtreemmusic.bandcamp.com/album/shiva-rudrastakam

RICHTER ÖLÇEĞİNE GÖRE...

Müzikalite6
Ruh6
Sunum6
Özgünlük6
Kulağı farklı tarzlara ve yöresel etkileşimlere açık dinleyicilere tavsiye ederim. Safkan death metal sevenler uzak durmalı.
6

ŞİDDETİNDE!

Baran Şahin

Leave a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.