Annihilator - Feast

Annihilator-Feast

Annihilator-Feast

Kanada'nın gururu Jeff Waters ve 2003 yılından bu yana değişmeyen yol arkadaşı Dave Padden adı gibi heavy metal "ziyafeti" "Feast" ile karşımızda. Fişek gibi başlayan kariyerinde kadro değişiklikleri ile boğuşan grup 1996 yılında yayınlanan "Refresh The Demon" sonrası duraklama dönemine giren grup 2003 yılında vokal gitar Dave Padden'ın gruba katılması ile müzikal çıtayı yavaş yavaş yükselttiler.  2007 yılında yayınlanan bol konuklu "Metal" ve peşimden üç yıl sonrasında gelen Annihilator keyifli albümler olmasına rağmen sanırım kimse böylesine güçlü bir geri dönüş beklemiyordu Waters ve Padden ikilisinden.

Albüm gümbür gümbür thrash/speed metal riff'leri ile bezeli "Deadlock" ile açılıyor. Suratta patlayan yumruk tadında açılışın ardından özellikle ikinci yarısında daha da lezettlenen ve klasik Annihilator gitar işçiliğini barındıran "No Way Out" geliyor. Grubun ilk dönemlerine selam çakan iki şarkı sonrasında daha modern tınılı "Smear Campaign" geliyor. Şarkıdaki gitar işçiliğine dikkat!

Dördüncü şarkı "No Surrender" albümün süpriz hitlerinden... Bay Waters'ın deyimiyle RHCP'a göz kırpılan açılış sonrasında Dave Padden Annihilator tarihinin en yetenekli vokalisti olduğunu dosta düşmana bir kez daha gösteriyor. Her dakikası süprizli bu şarkıda yok yok!  AC/DC ve punk rock etkileri ile bezeli "Wrapped" keyifli bir dinleti... Eminim Waters ve Padden şarkıyı kayderken ve yazarken çok eğlenmişlerdir, lakin 96/05 arası herhangi bir Annihilator albümüne koysanız albümün hiti olacak bu parça böylesine başarılı bir albümde diğer şarkıların yanında son derece sönük kalıyor. Waters ve Padden ikilisinin bize süprizleri bitmek bilmiyor. Kariyeri boyunca "Snake In The Grass", "Phoenix Rising", "Fantastic Things" gibi unutulmaz balladlara imza atan grup uzun zamandır ihmal ettiği sulara "Perfect Angel Eyes" ile geri dönüyor.

Kısa bir ballad molasından sonra "Demon Code" ile ikili tekrar gaza basıyor. Tempo "Fight The World" ile de devam ederken bir süprizde kapanışta. "One Falls, Two Rises" da modern metal tınıları ile Annihilator müziği son derece başarılı (ikinci bir "All for You" vakası yok korkmayın!) harmanlanıyor.

Carcass, Entombed, Overkill albümlerini beklediğim sene içinde Annihilator mükemmel bir süpriz yaptı. Başından sonuna süprizler ile dolu bu albümü kaçırmayın!

PARÇA LİSTESİ:

1. Deadlock
2. No Way Out
3. Smear Campaign
4. No Surrender
5. Wrapped
6. Perfect Angel Eyes
7. Demon Code
8. Fight the World
9. One Falls, Two Rise

BAĞLANTI NOKTALARI:

www.annihilatormetal.com
www.facebook.com/pages/Annihilator/9614139730
www.twitter.com/annihilatorband

RICHTER ÖLÇEĞİNE GÖRE...

Müzikalite9
Ruh9
Sunum9
Özgünlük9
Ustalık işi albüm ile Kanadalı thrash metal devi karşımızda. Başından sonra düşmeyen temponun yanında Jeff Waters'ın uzun bir aradan sonra ağzımızı açık bırakacak riff'leri ile geri dönmesi ve Dave Padden'ın insanüstü performansı ile albüm çok başarılı. Albümün kolleksiyon basımında yeniden kaydedilen 15 Annihilator klasiği ise pasta üzerindeki krema tadında...
9

ŞİDDETİNDE!

Baran Şahin

Leave a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.