Exhumed - Death Revenge

Açık konuşmam gerekirse Exhumed benim radarıma Matt Harvey'in bir diğer projesi Gruesome sonrasında girdi. Grup kariyerinin ilk konsept albümünde İskoçya, Edinburg'da 1820'lerde gerçekleşen mezar soygunları ve vahşi cinayetleri işlemekte. Exhumed kulvarında bir grup için şaşırtıcı olsa da albüm klasik müzik introsu "Death Revenge Overture" ile açılıyor, klasik müzik parçalardan bahsetmişken albüm ortasında "Gravemakers of Edinburgh", "The Anatomy Act of 1832" ve kapanışta "Death Revenge Underture" isimli üç enstrümantal parça var ve başta yadırgamış olsam bile albüm geneline şarkıların katkısı muazzam. Grubun albümde bir diğer sürprizi bir dönem Harvey'in konserlerde destek verdiği Exodus yorumu "A Lesson in Violence".

Matt Harvey ve ekibi albüm genelinde üst kalite müzisyenlik gösteriyor ve grup bize farklı yönlerini göstermekten çekinmiyor. "Defenders of the Grave", "Lifeless", klip parçası "Night Work" onlarca farklı yıkıcı riff ve usta işi sololara sahipken; "Unspeakable" "The Harrowing" ve "A Funeral Party" daha düz ve daha kafa sallatmaya dönük şarkılar. Albümün en keyif veren anları ise Matt Harvey ve Ross Sewageare'in vokali paylaştığı anlar.

Symphonies of Sickness, Necroticism dönemi Carcass, eski dönem Death sevenler başta olmak üzere eğlenceli, iyi çalınmış ve kanlı bir death metal albümü dinlemek isteyenler için muhtemelen 2017'nin en iyi işi bu albüm olacak. Çıktığı günden bu yana Spotify listemde düzenli yer bulan albümü şiddetle tavsiye ediyorum.

PARÇA LİSTESİ:

1. Death Revenge Overture
2. Defenders of the Grave
3. Lifeless
4. Dead End
5. Night Work
6. Unspeakable
7. Gravemakers of Edinburgh
8. The Harrowing
9. A Funeral Party
10. The Anatomy Act of 1832
11. Incarnadined Hands
12. Death Revenge
13. Death Revenge Underture
14. A Lesson in Violence (Exodus cover)

RICHTER ÖLÇEĞİNE GÖRE...

Müzikalite9.5
Ruh9
Sunum9
Özgünlük8.5
Nazarımda senenin en sıkı albümü. Mutlaka dinleyin, pişman olmayacaksınız!
9

ŞİDDETİNDE!

Baran Şahin

Leave a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.