Immortal - Northern Chaos Gods

En son 2009 yılında "All Shall Fall" albümünü piyasaya sunan Immortal, tam 9 yıl aradan sonra "Northern Chaos Gods" adını verdikleri yeni dokuzuncu albümlerini Nuclear Blast etiketiyle yayınladı. "All Shall Fall" kadrosunda yer alan Abbath ve Apollyon yeni albümde yer almazken, son kadronun Demonaz (vokal/gitar/parça yazımı/parça sözleri) ve Horgh (bateri)'dan oluştuğunun altını çizelim. Ayrıca bu albümün bas gitarlarını arka planda Peter Tägtgren'in çaldığını hatırlatmakta fayda var ki kendisi bu materyalin yapımcısı ve miksajcısı konumunda.

Şimdiye kadar kiminle Immortal muhabbetine girsem, herkesin kendisine göre favori bir Immortal albümü olduğunu işittim, bu sebeple "Northern Chaos Gods" ı eski albümlerle kıyaslama işine bulaşmayacağım fakat yine de belirtmek isterim ki ben kendilerinin daha çok ilk zamanlarını seviyorum. Hatta canım black metal dinlemek istediği zamanlar "Battles In The North" u çok döndürdüğüm olmuştur. Yine de şunu söyleyebilirim ki 2015'ten bu yana kendi yoluna bakan Abbath'sız da Immortal gayet işini iyi yapıyor. Ama aramızdan birileri çıkıp da "grupta pek yenilik bulamadım" derse hiç kızmayacağım çünkü Immortal'ın özüne yakışan şeyleri bu albümde fazlasıyla işiteceksiniz.

"Northern Chaos Gods" 6 Temmuz'da piyasaya sürülmeden önce "Northern Chaos Gods" ve "Mighty Ravendark" parçalarının lirik video kliplerini izleyip beğenmiştik. Ben bunların yanına "Grim And Dark" ı da katıyorum çünkü kesinlikle albümden öne çıkan parçalardan biri olarak dikkat çekiyor. Jannicke Wiese-Hansen imzalı kapak çalışmasına baktıkça bu albüm hakkında iyi şeyler hatırlayacağım diyebilirim. Immortal'ın yeni dinleyicisi ya da eski dinleyicisi olun fark etmez, Immortal hakkında aradığınız şeyleri bu albümde bulacaksınız. Yaz aylarında biraz kış, biraz zulüm ve biraz da savaşa ne dersiniz?

PARÇA LİSTESİ:

01. Northern Chaos Gods (04:25)
02. Into Battle Ride (03:50)
03. Gates To Blashyrkh (04:38)
04. Grim And Dark (05:27)
05. Called To Ice (05:06)
06. Where Mountains Rise (05:51)
07. Blacker Of Worlds (03:43)
08. Mighty Ravendark (09:14)

BAĞLANTI NOKTALARI:

www.immortalofficial.com
www.facebook.com/immortalofficial
www.twitter.com/immortalband
www.instagram.com/ImmortalOfficial

RICHTER ÖLÇEĞİNE GÖRE...

Müzikalite9
Ruh8
Sunum8
Özgünlük7
Akıcı ve dalında güzel bir albüm; Immortal hala Immortal!
8

ŞİDDETİNDE!

Özgür Özçınar

Leave a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.