Misery Index - The Killing Gods

Misery Index - The Killing Gods

Season Of Mist'in kahramanları geri döndü!

Misery Index çıkışından beri takip ettiğim ve Grand Magus ile beraber 2000'lerde bana en fazla heyecan veren grup. Ne mutlu ki bu yıl bu sevdiğim iki grupta müthiş albümler ile geldiler. 2010 yılında yayınladıkları "Heirs To Thievery" den tam dört yıl sonra "The Killing Gods" ile bıraktığı yerden dönüyor. Yeni albüm haberi peşine albümün siparişi metalin ve metalcinin dostu Hammer Müzik'e geçildi ve bekleyiş geçtiğimiz hafta sona erdi. Ben albümün Digibox versiyonunu tercih ettim. Standart versiyondan farklı olarak Ministry yorumu "Thieves Of New World Order", rozet, yama ve sticker ile gelen bu versiyon aşivcileri fazlası ile memnun edecek güzellikte. Kapak tasarımı ve albüm içi kapağında da yüksek Misery Index standartı korunmuş.

Albümünde sunumun yanında başka hoş süprizler var. Faust beşlisi ile açılan albümde ilk parça enstrümantal "Urfaust", ardından gümbür gümbür gelen "The Calling" tam zirve anında parçanın devamı gibi gelen "The Oath" sonrası albümün kemikkıran hitlerinden "Conjuring The Cull" geliyor. Dikkatli dinleyiciler parça içinde açılış çalışması "Urfaust" un melodilerini duyacak. İsim şarkısı "Killing Gods" albümün en büyük hitlerinden, 03:10'da giren gitar rifi arkasından grubun grindcore ve crust zamanlarına selam çaktığı anlara dikkat! "Cross The Bear", "Gallow’s Humor" da grup son sürat yardırmaya devam ediyor, unutmadan "Gallow’s Humor" da ki gitar isçiliğine özel dikkat lütfen, zira Darin Moris grupla ilk kaydında yüzünüzü güldürecek!

İki enstrümantal parça dışında hız kesmeyen "The Weakener", "Sentinels", "Colony Collapse" ve "Heretics" ile en iyi olduğu işi yapmaya devam ediyor. Digibox versiyonda yer alan Ministry parçası "Thieves Of The New World Order" oldukça sert şekilde icra edilmiş. Yeni düzenin ölümcül tanrıları olan politikacılar ve çok uluslu şirketlere olan savaşta yerinizi alın, zira Baltimore'lu dostlar bu defa kırılmakdık kemik bırakmamaya and içmişler!

PARÇA LİSTESİ:

01. Urfaust (01:07)
02. The Calling (03:38)
03. The Oath (01:20)
04. Conjuring The Cull (04:45)
05. The Harrowing (04:28)
06. The Killing Gods (05:30)
07. Cross To Bear (04:25)
08. Gallows Humor (04:44)
09. The Weakener (03:55)
10. Sentinels (02:37)
11. Colony Collapse (03:33)
12. Heretics (03:36)

BAĞLANTI NOKTALARI:

www.facebook.com/MiseryIndex
www.twitter.com/MiseryIndex

RICHTER ÖLÇEĞİNE GÖRE...

Müzikalite9
Ruh9
Sunum9
Özgünlük9
2014 yılı içinde şu ana dek çıkan en iyi death metal albümü karşınızda, kuvvetle muhtemel ki daha iyisi de çıkamayacak. Netherton, Jarvis, Kloeppel ve Morris dörtlüsünün huzurunda saygı ile eğiliyorum.
9

ŞİDDETİNDE!

Baran Şahin

Leave a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.