The Silverblack - The Grand Turmoil

Agresif, kirli ve endüstriyel...

Sliptrick Records tarafından adresimize gönderilen The Silverblack'e ait "The Grand Turmoil" materyali topluluğun 2'inci albümleri olma özelliğinde. Özünde Alessio NeroArgento (gitar, vokal, sintisayzır, döngü & programlamalar) ve Claudio Ravinale (vokal)'den oluşan The Silverblack, sahnede yanına Ivan King (bas gitar), Rob Gaia (bateri) ve Nisha Sara (klavye)'yı alıyor. Endüstriyel metal başta olmak üzere birçok metal tarzının bir araya gelmesiyle birlikte bazı alternatif seslerin, karanlık atmosferlerin ve ilginç elektronik müzik öğelerinin bir araya getirirsek "The Grand Turmoil" çalışmasının formülünü açıklamış oluyoruz.

Albümde yer alan parçaların kimyaları aynı gibi görünse de çalışmayı bir kere dinleyip kenara fırlatmazsanız gittikçe daha da hazımsayacağınız bir albüme dönüşüyor; dolayısıyla bu albümden birkaç tane parçayı cebime koyup diğerlerine dursun demedim. Albümün herhangi bir yerinden kendinize favoriler bulmanız olası. İyi parçalar dağılmış vaziyette.

Hayatım boyunca hiç bir kritiğimde yapılan bir müziği dinleyip de başka bir müzikten 'çağrışım' yakaladığımda "işte bu adamlar buradan almışlar" demedim, demem de bu bana hep saçma gelir fakat The Silverblack gibi çok yönlü müzisyenlerin bir arada olduğu bir grubun şu müzikleri yapmaya başlamadan önce "Marilyn Manson, Ministry, Nine Inch Nails, Rammstein ve Rob Zombie gibileri bilmeyiz, sevmeyiz, hiç dinlemedik" derlerse işte bu beni hayli şaşırtır.

Topluluğun geleceği hakkında olumlu şeyler söylemek mümkün; daha fazla ilgi görmeyi hak ediyorlar.

PARÇA LİSTESİ:

01. The Grand Turmoil (3:35)
02. Anymore (3:16)
03. King-Size Vandalism (3:30)
04. Retaliation (4:18)
05. Make It Worth The Grime (3:01)
06. As Good As Dead (3:06)
07. Attic Hime (2:59)
08. Pyromanservant (3:38)
09. Great Expectations (4:00)
10. Might Get Worse Before It Gets Better (3:20)
11. Fragmentary Blue (2:52)

BAĞLANTI NOKTALARI:

www.thesilverblack.eu
www.facebook.com/thesilverblack
www.twitter.com/silverblackband

RICHTER ÖLÇEĞİNE GÖRE...

Müzikalite7
Ruh8
Sunum7
Özgünlük7
Geçen yıl albüm çıkaran Torinolular bu çalışmada kendi atmosferlerini daha fazla yaratmışa benziyor. Tarzla aranız iyiyse, 37 dakika süren bu albüme kulak vermeden önce 1-0 öndesiniz demektir.
7.3

ŞİDDETİNDE!

Özgür Özçınar

Leave a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.