Decimation - Reign Of Ungodly Creation

Decimation - Reign Of Ungodly Creation

Yıl bitmeden Decimation'ın atağına şahit olun...

1999'da kurulduklarından bu yana ne kadar kadro değişimi yaşasalar da Decimation'ın ne yaptıklarını hep takip ettim. 10 yıl önce demo çıkarırlarken de vardım, 9 Aralık'ta çıkaracakları 3'üncü albümleri "Reign Of Ungodly Creation" da da varım. Kalite çıtası git gide yükseldi ve bana kalırsa Erkin (gitar), Emre (gitar) ve Goremaster (bateri) üçlüsü şu anda teknik brutal death metal alanında harikalar yaratıyorlar. 2010 yılında Comatose Music bünyesine geçen Decimation yine aynı plak firmasında kalmayı tercih etti. Bu sebeple kendilerinin yurt dışıyla kucaklaşması bu albümle olmadı. Eğer yurt dışında onları "Anthems Of An Empyreal Dominion" ile tanıyanlar varsa, "Reign Of Ungodly Creation" ı dinleyip daha fazla keyif duyacaklarına eminim. Çünkü Decimation'ın müzikal kalitesi dalında güçlenerek arttı.

Decimation

Comatose Music aracılığıyla tarafımıza ulaşan dijital promo cd'yi daha albümü satın almadan dinlemek heyecanımı 2 kat arttırsa da bu albümü Aralık'ta edinip dinlemeyi tercih ederim. Decibel'in web sayfasına giren sayılı yurdum gruplarından biri olan (Decibel yeraltı müzikleri noktasında her daim seçicidir) "Decimation'ın "Devilish Domain Vortex In The Gloom Of Wicked Ziggurat" parçasını dinlediğimde yorumum kaba tabirle "öküz gibi!" olmuştu (güçlüydü benim için). İçindeki emeği fark etmemek mümkün değil. Aklıma Cenotaph'ı da getirdi. Zaten Erkin (hala orada) ve Goremaster'ın Cenotaph geçmişi olması Decimation'da Cenotaph izleri "hiç yok" dedirtemez. Cenotaph işin piriyse, Decimation'da sadece Ankara'nın değil, Cenotaph gibi yeryüzünün dalında iddialı isimlerinden biri haline gelmiştir. Cenotaph'ın daha fazla geçmişi var ve onlar müzik yaparken tarzı da sevdirmişlerdi. Onlara ayrı bir saygımız var.

Kıyastan ziyade, aradaki müzikal çizgi farkına değinmek istedim. Söz desen Decimation'ın Sümer inançları ve Sümer mitolojisiyle içli dışlı oldukları fark ediliyor. Bu sebeple çağırışım açısından akıllara Nile gelmiyor da değil. Öte yandan, onların bir öncü değil, iyi bir örnek olduğunu düşünüyorum "Reign Of Ungodly Creation" ile. Sanatsal çalışmalar piyasanın önemli çizerlerinden Dan Seagrave'ait. Sasha Borovykh'ın işleri de hayli tatmin edici olsa gerek ki cam gibi sesler işitiyoruz. Lirikal tema haricinde, parça sözleri hakkında daha fazla şeyler söylemek isterdim zira meydanda haliyle yayınlanmış bir şey yok. Biraz daha beklemekte fayda var, Decimation'ın kazıma müziklerinin yanı sıra parça sözlerinde de değişik hikayeler keşfedebileceğimiz kanısındayım. Sonuçta medeniyetin beşiğinden bahsediyoruz.

PARÇA LİSTESİ:

01. Noncelestical Orisons Cataclised In The Passage Of Ninib (3:59)
02. Supreme Wisdom Of Blasphemy In Ihe Reign Of Ungodly Creation (4:00)
03. Mystic Transformation In Encrypted Scrolls Of A Grievous Sermon (4:48)
04. Aberrant Ablution By Filthy Excrements Of A Grotesque Crassamentum (5:03)
05. Psalm Carnage In The Ghoulish Chapel Of Gehenna (3:13)
06. Ghoulish Requiem For A Macabre Daemonarch (4:30)
07. Prophetic Despise Under The Pendulum Of A Sacrilegious Throne (4:31)
08. Devilish Domain Vortex In The Gloom Of Wicked Ziggurat (4:05)
09. Veracity In Relics (3:07)

BAĞLANTI NOKTALARI:

www.facebook.com/decimationtr
www.comatosemusic.com

RICHTER ÖLÇEĞİNE GÖRE...

Müzikalite9
Ruh8
Sunum8
Özgünlük7
Kulaklarınızda patlama etkisi yaratacak. Ekstrem bir albümde duymak isteyebileceğiniz kadar akıl uçuran rif, vahşi bateriler ve acımasız vokaller bu albümde var. Siz bu yazıları okuyorken Decimation dalında şöhretli yabancı topluluklarla kıyaslanır hale geldi bile!
8

ŞİDDETİNDE!

Özgür Özçınar

Leave a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.