Vortex Of Clutter - Eclipse Of Reason Beyond Time

Vortex Of Clutter - Eclipse Of Reason Beyond Time

Kurtuluş çözüm!

Dört yıl önce "Source Of Sickness" adını verdikleri ilk albümlerini 200 kopyalı olarak Extreminal Productions etiketiyle piyasaya süren Vortex Of Clutter bu çalışma sayesinde kendilerine hatrı sayılır bir hayran kitlesi bulmuştu. Hatta "Proletaria Prevails" parçasına çektikleri video klipleri bir süre internette dolaşmıştı. İlerleyen zamanlarda bağımsız olarak piyasaya iki single çalışma ve bir EP çalışması bırakan Vortex Of Clutter bu sefer yeni albümleriyle yurt dışında konuşuluyor.

Vortex Of Clutter

Kendilerinin yeni ikinci albümleri "Eclipse Of Reason Beyond Time" 18 Kasım'da WormHoleDeath Records bünyesinde piyasaya girdi. Spotify'da parçalarını yayınlayan Vortex Of Clutter'ın müziği Metal Blade Records gruplarından Rivers Of Nihil ile kıyaslanmış görünüyor; tam ifade etmek gerekirse bu gruba yakın (aynı değil) görülüyor. Metalsucks, Metal Underground gibi tanınan ve başarılı web sitelerin haberlerine arasına Vortex Of Clutter'ın girmesine sevindim.

Decimation sonrası ilk kez yurt dışında Vortex Of Clutter'ın adı geçti zira Rivers Of Nihil, Vortex Of Clutter'dan daha teknik bir topluluk ("daha iyi demiyorum") ve de parça sözleri açısından iki topluluk birbirine de hiç yakın değil, yine de ülkemizin işini düzgün yapmaya çalışan gruplarının klas topluluklarla kıyaslanması bence bir artı. Sözlerim burada Rivers Of Nihil'i ortaya atan, benim de yakından takip ettiğim arkadaşım Rosenberg'e dir. Kendisinin tespitine birazcık şaşırdım hepsi bu.

WormHoleDeath Records'ın kadrosuna baktığımda tanıdık isimler göremiyorum. Bu firmanın ilerleyen zamanlarda Vortex Of Clutter'a ne artı katacağı noktasında şüphelerim var. Son albüm için iyi emek harcadığı belli olan topluluğun müzikal olarak 7 yılda geldiği nokta olumlu. Bu sebeple bu albümün tanıtımının bence daha aktif yapılması gerekiyor. Prodüksiyonunu başarılı bulduğum çalışmayı daha ilk seferde dinlerken ekibin pozitif müzikal gelişimi meydana çıktı. Vakit ayırın derim.

PARÇA LİSTESİ:

01. Spectre (01:25)
02. Rise Of The Ghosts (04:21)
03. Walts Of The Living Dead (04:44)
04. Simple Broken Man (05:22)
05. Eclipse (05:28)
06. Dying Star (03:44)
07. Death's Smile (04:21)
08. Have Fun (03:12)
09. Salvation Solution (03:30)
10. Cannibal Holocaust (03:44)
11. Conquerors Of The Sun (04:21)

BAĞLANTI NOKTALARI:

www.vortexofclutter.com
www.facebook.com/vortexofclutter

RICHTER ÖLÇEĞİNE GÖRE...

Müzikalite7
Ruh7
Sunum6
Özgünlük7
2008'den bu yana aktif olan death/thrash metal topluluğu Vortex Of Clutter'ın çıta atladığını yaklaşık 45. dk süren bu çalışmayla görebilirsiniz. Siyaset, tarih, toplum ve anti-faşizm üzerine sözler yazan ekibin kadrosunda Furkan Gülenç, Zafer Tunaboylu, Gökhan Koç, Can Yıldız ve Ali Sak var.
6.8

ŞİDDETİNDE!

Özgür Özçınar

Leave a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.