Sapık İnek - Sarcastic Hedon Generation

2015 yılında geri dönüş kararı alan Sapık İnek bu senenin çalışkan isimlerinden. Kuaför Cengiz ile yayınladığı split'in ardından çıkardıkları bir diğer eser otopsi masasına canlı canlı yatırdığımız yeni E.P. "Sarcastic Hedon Generation". Aranızda grubu izleyenlerin iyi bildiği üzere Okan ve Barış'ın ikili atışmaları ile bezeli şahane konser performansı olan grup kayıtta konser havasını oldukça iyi yansıtmış. Bu aşamada teşekkürü hak eden kişi son zamanlarda yaptığı işlerle göz dolduran Jamsession Stüdyo'dan Erhan Kabakçı'dan başkası değil tabii ki.

90'ların başındaki Kaan Ertem, güncel zamanlardan Umut Sarıkaya tadında durum tespitleri olan grup açılış parçası "Canı Cici Bebe" ile gereksiz rakı yüceltmeleri başta olmak üzere kanayan yaralarımıza parmak bastıktan hemen sonra E.P.'nin isim parçası "Sarkastik Hedon Nesil" ile babadan oğula nesil gençliğe selam ediyor. Favori parçam "Gacılar" sonrasında bir Sapık İnek geleneği olarak masumiyet üçüncü kez kurban ediliyor. "My Murder" E.P. genelinde en kökten death metale yakın çalışma, ve son derece keyifli. Kapanışta ise yurdum metal kahramanlarından Enis Kızılkaya'ya hitaben yazılan ve "Balls of Fire" gibi büyük bir hit olacak "Playing Tennis with the Balls of Enis" ile bitiyor.

17 dakika 17 saniyeye maksimum karmaşayı sığdıran grubu buradan selamlıyor, herkesi bu keyifli E.P.'yi almaya ve daha önemlisi grubun konserlerine katılmaya davet ediyorum.  

 

 

PARÇA LİSTESİ:

1- Canı Cici Bebe
2- Sarkastik Hedon Nesil
3- Gacılar
4- Immolation of Innocence Part III
5- My Murder
6- Playing Tennis with the Balls of Enis

Bonus Parçalar

1- Purified Milk Dropping From Sodomized Cow

2- Don't Stop Bleeding

3- Karı Dırdırı

4- Immolation of Innocence Part 1

5- Immolation of Innocence Part 2

 

BAĞLANTI NOKTALARI:

www.sapikinek.bandcamp.com

RICHTER ÖLÇEĞİNE GÖRE...

Müzikalite8
Ruh8
Sunum8
Özgünlük7
Barış Efendioğlu (iki keyifli kitabını eş geçmemizi tavsiye ederim) ve Okan Kıran önderliğinde devam eden Sapık İnek kritikte belirttiğim üzere son derece keyifli bir işe imza atmış. Grup ismi ve genel nihilist duruşun aksine son derece sert ve gaddar çalan, teknik kapasitesi yüksek ekibi özellikle sahnede izlemenizi şiddetle tavsiye ediyorum.
7.8

ŞİDDETİNDE!

Baran Şahin

Leave a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.