Sülfür Ensemble - II (Four Songs About Religions, Hard Rock, Binding&John Entwistle)

Radical Noise, UÇK Grind, Antisilence, Obscurity, Metafor, Nitro isimleri sizlere ne ifade ediyor bilmem; ama bana ve pek çok kişiye Türk yeraltı sahnesinin son yirmi, otuz yılının köşe taşlarını oluşturuyor. Grup elemanları güçlerinin birleştirip 2016 Mayıs ayında yayınladıkları ilk E.P. I (Four Songs About Dystopia, Satan, Ghouls & Marilyn Monroe) ile sludge/doom kulvarında karanlık bir başlangıç yapıp, sonrasını ritüel tadında başarılı konserler ile taçlandırmıştı. 2017 yılı ikinci çeyreğinden itibaren konserlere ara veren ekip dost sohbetlerinde yeni parça yazımına başladıklarını belirtmişlerdi. Karşımızda tüm bu çabaların ürünü biri Türkçe, üçü İngilizce olmak üzere dört parçadan oluşan yeni E.P. II (Four Songs About Religions, Hard Rock, Binding & John Entwistle) var.

Kirli ve kırçıllı tonlarda açılış parçası "Heaven Prison" ardından şahane "Sertkaya geliyor, Levent Ersöz'e şahane gitar işçiliği ve solosu için bir alkış lütfen! Bir alkışta vatan, millet goygoyuna girmeden son yıllarda "Türkçe metale uygun bir dil değil" algısını yerle bir eden Sülfür Ensemble, Sapık İnek ve Gökböri gibi gruplara. "I Sold Your Soul" sekiz dakikayı aşan süresi ve değişken yapısı ile tarz olarak olmasa da duruş olarak grubun en farklı işi. Peşinden kapanışta sex&drugs&rock'n'roll şehidi John Entwistle'a saygı duruşu, E.P.'nin ikinci bombası "Die Like John Entistle" geliyor. Tek kelime ile muhteşem bir bitiriş!

Kapağından, şarkı sözlerine yeraltı dünyası veteranları derse devam ediyor.

PARÇA LİSTESİ:

1- Heaven Prison
2- Sertkaya
3- I Sold Your Soul
4- Die Like John Entwistle

BAĞLANTI NOKTALARI:

www.sulfurensemble.bandcamp.com/album/ii-four-songs-about-religions-hard-rock-binding-john-entwistle

RICHTER ÖLÇEĞİNE GÖRE...

Müzikalite8
Ruh8
Sunum8
Özgünlük7
Gümbür gümbür davul ve basslara eşlik eden canhıraş çığlıklar. Son derece tarz kapak ve sunumun yanında bence bu E.P.'nin yıldızı Levent Ersoy. Kesinlikle bu albümde kariyerinin gitar işçiliğini sergiliyor.
7.8

ŞİDDETİNDE!

Baran Şahin

Leave a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.