Undertakers - Reborn

Erdem & Tanju'nun sesleri EP'ye renk katıyor!

Bundan yaklaşık 8 yıl önce kurulan ülkemiz melodik death metal/metalcore topluluklarından Undertakers'ın 5 yıl önce ilk parçalarını kapsayan "Undertakers" adlı EP'leri piyasaya sürülmüştü. Aradan 4 yıl geçtiktan sonra birçok hayranı onlardan albüm beklerken kendileri "Reborn" adı altında yepyeni bir EP daha piyasaya sürdüler.

Ekim sonu gibi Kazma Kürek Records etiketiyle piyasaya sürülen "Reborn" da yine ilk EP'lerinde olduğu gibi 3 parçanın olduğu görülüyor. Ama bu sefer ilk parça "İntikam" da misafir sanatçı olarak Erdem Çapar (Antisilence, Nitro)'ın olduğu görülüyor. Bu parça EP'nin tek Türkçe parçası. Son zamanlarda Türkçe parçaların yazımı arttı gibi görünüyor, Undertakers'ın da Türkçe sözler kullanan ekiplerden biri olması kendilerini tanımayanlar için merak uyandırıcı olabilir.

İkinci parça Freedom'da en az Erdem Çapar kadar popüler bir isim, Tanju Can (UÇK Grind, Asafated) var. Son parça "Slave Of Brutality" yi de dinleyip tüm EP'yi tarttığımız zaman parçaları birbirine yeğleyemiyoruz. Hepsinin ayrı bir tadı var. Zaten bu çalışma bana kalırsa tamamıyle keyif ürünü.

Herhangi bir çıkar göz etmeksizin aklından geçenleri planlayıp yapmış Undertakers. Dolayısıyla sırf 3 parça hakkında didik didik yorum yapmak isteyenlerden biri olamayacağım. Gerçekten Undertakers'ın debut albümlerini piyasaya sürmelerini ister, Arsen, Semih, Önder, Alper ve Yusuf'a müzikal hayatında başarılar dilerim. Ayrıca albümde emeği geçen Veli Erişim Meral, Bülent Güngör, Babuş'un da hakkını yemeyelim.

PARÇA LİSTESİ

01. İntikam (Feat. Erdem Çapar)
02. Freedom (Feat. Tanju Can)
03. Slave Of Brutality

BAĞLANTI NOKTALARI

https://www.facebook.com/UndertakersTR

https://www.facebook.com/undertakers

http://www.myspace.com/undertakers_tr

 

RICHTER ÖLÇEĞİNE GÖRE...

Müzikalite5.5
Ruh5.5
Sunum4
Özgünlük4
EP'yi 8 TL gibi bir bardak bira parasına Hammer Müzik'ten satın alarak Undertakers'a destek olabileceğinizi unutmayın! Enis sizleri bekliyor...
4.8

ŞİDDETİNDE!

Özgür Özçınar

Leave a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.