Zao - Awake?

Zao - Awake?

Aralıklı da olsa sayfamızda Zao'nun Awake? albümüne dair gelişmeleri sizlerle paylaşıyorduk. Sonunda beklenen gün geldi ve albüm raflara daha doğru ifade ile internet veri tabanına düştü, zira albümün fiziki kopyası 8.000 adet basıldı ve hepsi limitli; tahmin edersiniz albümün fiziki versiyonlarının koleksiyon değeri yüksek... burdan kolleksiyon meraklısı arkadaşlarıma bir tüyo da benden. Ferret Music bizlere albümün fiziki kopyasını göndermediği için kapak görseli ve booklet hakkında yorum yapamayacağım fakat web sayfasında verilen örnekler umut verici.

Zao son beş yılın en alıcısı yüksek türü metal core içinde sınıflanabilir. Fakat şunu da belirtmek gerek kabaca metal ve hard core raflarının bileşimi olarak nitelenebilecek metal core; yer yer müziğini post-hardcore ve grunge melodileri ile besleyen Zao'nun müziğini tanımlamakta biraz güdük kalıyor.

Müzikal türleri tanımlama kaygısı güden ana akım medyayı ve türlere has klişeleri pek dikkate almayan Pennyslvanialı dörtlü albüm hazırlıkları boyunca stüdyoda gönüllerince takılmış havasında. Prodüksiyon aşamasında As I Lay Dying'den tanıdığımız Tim Lambesis ve Daniel Castleman'in gitarist Scott Mellinger'e yardımcı oldupğu albümde bizleri dokuz yeni parça ve eski çalışmalardan "Romance of the Southern Spirit " in yeni kaydı mevcut. 1993 yılında kurulan ve metal core janrını tanımlayan isimlerden Zao bu albümde de açık fikirli dinleyicileri memnun edecektir.

1. 1,000,000 Outstretched Arms Of Nothing
2. Entropica
3. The Eyes Behind the Throne
4. Human Cattle Masses Marching Forward
5. Romance of the Southern Spirit
6. What Will You Find?
7. Awake?
8. Quiet Passenger Pt. 1
9. Reveal
10. Quiet Passenger Pt. 2 / The World Caved In

RICHTER ÖLÇEĞİNE GÖRE...

Müzikalite7
Ruh7
Sunum7
Özgünlük7
Post hardcore ve grunge destekli metalcore. Modern tınılar duymak isteyenler buraya
7

ŞİDDETİNDE!

Baran Şahin

Leave a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.