The Devil Wears Prada - With Roots Above And Branches Below

The Devil Wears Prada - With Roots Above And Branches Below

The Devil Wears Prada Ferret Music'in ve metalcore janrının gözde gruplarından, üçüncü albümleri Plagues ile Billboard listelerinde 57. sıraya yükselen grup dumanı üzerinde tüten albümleri With Roots Above And Branches Below ile sadece Amerika'da çıktığı hafta 31.000 kopyanın üstünde satarak Billboard listelerine 11. sıradan giriş yaptı. Grup yeni albümde de bildik formülünü uygulamaya devam ediyor. Vokalist Hance Elligod'un değişken vokal performansına yer yer epik tınılar, yer yer de alışılageldik breakdownlar ile süslü gitarlar ve altyapıyı başarıyla süslemenin yanında kimi zaman esas oğlanlığa terfi eden klavyeler eşlik ediyor.

Hristiyanlık ekseninde dönüp duran sözler ilgili dine mensup olmayan dinleyicilere iğreti gelebilir, ama şunun da hakkını vermek gerek grup şarkı sözlerinde dozajı iyi tutturmuş; mesajları gözümüze gözümüze sokmuyor.  Kayıt kalitesi hakkında söylenecek fazla söz yok; her enstrüman cam gibi duyulmakta... böylesine popüler ve çok katmanlı müzik yapan bir grup için kirli ve kırçıllı bir sound ciddi anlamda intihar olurdu zaten (kirli ve kırçıllı demişken ilk dinlemede yerden yere vurduğum Metallica - Death Magnetic her dinlemede daha bir aşık ediyor kendine; temiz sound ile daha dinlenebilir olur, Rick Rubin yanlış yapmış gibi bir gaflete düşmüştüm, tükürdüğümü yeni yeni yalıyorum)

Underoath ve Norma Jean gibi iki ismin liderliği elinde tuttuğu piyasada The Devil Wears Prada ilk albümü bile aşan bir adımla karşımızda. Üst düzey müzisyenlik ve her albümde gelişim gösteren bu gruba bir şekilde kulak kabartılması gerektiğini düşünüyorum.

Parça Listesi

1- Sassafras – 3:15
2- I Hate Buffering – 3:05
3- Assistant to the Regional Manager – 3:37
4- Dez Moines – 4:04
5- Big Wiggly Style – 4:13
6- Danger: Wildman – 4:02
7- Ben Has a Kid – 3:57
8- Wapakalypse – 3:44
9- Gimme Half – 4:22
10- Louder Than Thunder – 2:38
11- Lord Xenu – 3:26

 

RICHTER ÖLÇEĞİNE GÖRE...

Müzikalite7
Ruh7
Sunum7
Özgünlük7
Metalcore severler buraya
7

ŞİDDETİNDE!

Baran Şahin

Leave a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.