Sickening Entertainment

Sickening Entertainment

Selamlar bize ve Rock Vault okurlarına zaman ayırdığınız için teşekkür ederim. Şu aralar neler yapıyorsunuz?

Sickening Entertainment: Şu anda Sickening Entertainment'ın harika dünyasını olacak en süslü şekilde Rock Vault okurlarına anlatmaya hazırlanıyoruz!

Sickening Entertainment nasıl bir araya geldi?

Dead Bitch: Ben (Steven H.), Demented Granny (Gert D.) ile o sıralar çalıştığım dövme/piercing stüdyosunda tanıştım. Oraya sık sık uğraması sonunda arkadaş olduk ve beraber kendi grubumuza başlama kararı aldık. Pozcu death metal sahnesi, hardcore sahnesi ya da herhangi bir sahnenin parçası olmak istemedik. Her ikimiz de porn-goregrind'ı seviyorduk ve Belçika'da bu tür ile uğraşan bir grup yoktu. Ve basit, eğlenceli, mid-tempo ve groovy riff'ler bezeli porn-goregrind çalmaya karar verdik. Ben gitarları çalmaya karar verdim, Demented Granny ise davulları. Tam kadro bir grup olmak istiyorduk ve o anda Granny'nin sihirli not defteri devreye girdi; eski gruplarda beraber çaldığı arkadaşlarını aradı. Bu sayede vokalist Roadkill (Gert S.) ve ikinci gitarist Evil Clown (Jan D.) aramıza katıldı. Roadkill'in tavsiyesi ile bassist Giant Dwarf (Samir A.) ile tanıştık ve böylece Sickening Entertainment doğdu. İlk provamızı 10.04.2011 tarihinde yaptık ve o zamandan bugüne 20 konsere çıktık; “Squid Squirt Anal Apocalypse Squad” isimli albüm ve Kaasschaaf ile “Narcissistic Femdom Fornication” isimli split albümü yayınladık.

Müziğinizi neler ya da kimler etkiliyor?

Dead Bitch: Açık konuşmak gerekirse kendi özgün tınımızı yaratmak adına diğer gruplardan mümkün olduğu kadar esinlenmemeye çalışıyorum fakat takdir edersiniz ki tamamen özgün bir grup olmak zor. Hardcore-punk gruplarından (breakdown riff'ler, basitlik, siktir git tavrı) ve diğer porn-goregrind (sözler, vokaller ve eğlence) gruplarından esinleniyorum. Ama genele bakarsan orijinal olmayı denediğimizi ve başardığımızı söyleyebilirim. Bizim gibi tınlayan başka grup yok ve kopya bir grup olmadığımız için mutluyum zira etraf kopya gruptan geçilmiyor. Kayıt, tasarım, dağıtım, reklam gibi pek çok konuda ise "kendi işini kendin yap" düsturuna sıkı sıkıya bağlıyız.

Demented Granny: Ben death metal'den etkileniyorum çünkü müzikal köklerim ve eski gruplarımın tamamı death metal (Inhuman Hatred, Act Of Heresy...), porn-gore tarzı davullardan benim için büyük esin kaynağı ve tabiki tempolu ritmleri çalmak ve karşındaki kalabalığın delice dans ettiğini görmek son derece eğlenceli. Bunun yanında dijital tınıları (herkes Star Wars lazer kılıçlarının sesini sever) seviyorum. Bas triggerler ile davul çalmayı deniyorum böylece sound çok daha brutal oluyor.

Şarkı sözlerinde neler işliyorsunuz?

Sickening Entertainment: Genel konularımız porno, vahşet ve salakça insan davranışları üzerine. Şarkı sözlerinde terli taşaklardan cinayete, dişini balina spermi ile fırçalayan gay denizcilerden yunuslara, tecavüz ve vahşetten fazla sert düzüşmeye uzanan eğlenceli konular var. Politik konular ve dünya sorunları hakkında yazmıyoruz çünkü ana amacımız sizi düşündürmek yerine eğlendirmek!

Yakın zamanda Kaasschaaf ile bir split albüm yayınladınız, kayıt süreci nasıl gitti?

Sickening Entertainment: Kaasschaaf ile beraber yayınladığımız split albümün adı ” Narcissistic Femdom Fornication”. Albüm 10 parçadan oluşuyor; altı parça bizden dört parça onlardan. İlk albümle kıyaslarsan bizim şarkılarımız daha bir porn-gore havasında ama hala alışıldık rahatsız edici sound'umuz devam ediyor. Vokallerde biraz daha çalıştık ve distortion destekli bas gitar kullandık. Kayıt süreci ise bizim için bisiklete binmek gibidir. Stüdyoya girer ve dört saat içinde kayıt ve miksaj sürecini hallederiz. Bir hafta sonrada son miksaj aşamasına geçilir ve split albüm doğar.

Tasarımlar kimin işi ve tüm bu görsel materyali albümle nasıl bağlıyorsunuz?

Dead Bitch: Tüm tasarımlar benim eserim. Gerekli tüm programları kendi becerimle öğrendim, bir anlamda "kendi işini kendin yap" ruhunu koruyorum. İlk albümde internetten birkaç görsel çalmıştım (Monica Cook) ve Giant Dwarf iç kapağı çizmişti. Split albüm ise tam bir kolaj oldu. Kemikler, kuru kafalar, alevler, çıplak insanlar ve sado mazo temalı modeller... Kaasschaaf tayfası da grup fotoları gibi birkaç görselde destek verdi. Görselleri müzikal içerikle birebir bağlantılı olduğunu söyleyemem; burada amaç albümü daha çekici hale getirmek. Grup logosu ise Christophe Szpajdel'in eseri ve logomuzu seviyoruz.

Yakın zamanda kesinleşen yeni konserler var mı? Yerel müzik sahneniz nasıl?

Sickening Entertainment: Epey durgun, ayarlanan konserler var ama aralarında boşluklar var. Aslına bakarsan bu kötü bir durum değil, bize yeni parçalar yazmak için zaman veriyor. Gelecek yıla yeni albüm kaydetmek istiyoruz ve tüm boş zamanımızda yeni parçalar yazıyoruz. Yerel müzik sahnesini sorarsan bizden önce hiç birşey yoktu, burada herhangi bir porn-goregrind sahnesi yok. Burada hardcore grupları, metal grupları ve azda olsa politik grind grupları (crust, anarcho grind) var ama bizden başka bu türde bir grup yok. Ama her şeye rağmen müziğimizi duyuruyoruz. Pek çok konsere "garip" grup kontenjanında dahil olsak da bizler için bu sorun değil orada birkaç ruh çalabiliyorsak ne mutlu!

Yakın zamanda izlediğiniz ve unutamadığınız bir konser var mı?

Dead Bitch: Ghoul'un sahneyi Cannabis Corpse ve Rectal Smegma ile paylaştığı her konser kahkaha ve eğlence garantilidir... Bunun yanında birkaç iyi yerel grup konseri izledim ve birkaç iyi grup ile aynı sahneyi paylaştık...

Demented Granny: Rectal Smegma'nın ilk Grindhoven turnesi yıkıcı idi (LSD Mossel, Ahumado Granujo, Bowelcrust ile turdalardı) ve birkaç iyi grupla sahneyi (Satan’s Revenge On Mankind, Cliteater, V.P.O.A.A.W.A.M.C., Attack Of The Mad Axeman) paylaştık.

Kendi müziğiniz dışında neleri dinliyorsunuz ve yakınlarda çıkacak hangi albümler sizi heyecanlandırıyor?

Dead Bitch: Johnny Cash, Slapshot, Sheer Terror, Rectal Smegma, Monigo, Rompeprop, (eski) Gut, Satan’s Revenge On Mankind, Off with Their Heads, Death, Amoebic Dysentery, Spasm, Nuclear Monstrosity, Gutalax, NOFX, D.R.I, Municipal Waste, Rancid, Kevin "Bloody” Wilson, Dark Throne, Dead Kennedy’s, Toy Dolls... Gördüğün üzere müziği geniş bir yelpazede dinliyorum. Bir şey kulağıma iyi geliyorsa benim için iyidir. Yeni Rectal Smegma, Rancid, Sheer Terror ve Slapshot albümleri beni heyecanlandırıyor ve şansım var ise bu sene hepsini dinleyebilirim! Bu arada dostlarımız Kaasschaaf yepyeni bir kayıt ile geldiler ve o da beni heyecanlandırıyor.

Demented Granny: Rectal Smegma, Birdflesh, Cliteater, Rompeprop, Mucupurulent, Spasm, Gutalax, Grunt, (eski) Gut, (eski) Carcass, Hymen Holocaust, Exhumed, Purulent Spermcanal, Gore Beyond Necropsy, Toy Dolls, Kreator, Immortal, Satyricon, Napalm Death... Bunca yıl sonra yayınlanacak yeni Carcass ve Rectal Smegma albümleri beni heyecanlandırıyor.

Müzik dışında neler yaparsınız?

Dead Bitch: 31 çeker, içer, kusar, sigara içer ve pek çok aptalca şey yaparım.

Demented Granny: Çocuklarıma iyi müzikleri gösterir, kız arkadaşımla yatar, diğer insanları kızdırır, osurur ve aptalca şakalar yaparım.

Sickening Entertainment'ı İstanbul'da izlemek için sabırsızlanıyorum! Kapanışta ne söylemek istersiniz?

Evet, İstanbul'a gelmek ve orada çalmak çok hoş olurdu, kim bilir belki bir gün!? Rock Vault'a röportaj için teşekkürler ve en önemlisi bu röportajı sonuna dek okuyan herkese teşekkürler.

Sırada biraz promosyon var...

Grup hakkında son haberler, ürünler, konser bağlantısı gibi pek çok haberi Facebook sayfamızdan takip edeilirsiniz:

www.facebook.com/sickeningentertainment

Mail adresimiz: sickeningentertainment@gmail.com

Albümümüz = 5 Euro + Yol Masrafı

Split Albümümüz = 5 Euro + Yol Masrafı

T- shirt = 10 Euro + Yol Masrafı

Özgür Özçınar

Leave a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.