UÇK Grind - Leader

Günebakan Productions dinleyiciyi geçmişe götürüyor!

Kaset döneminin ne kadar içindeydiniz bilemem ama son dönemlerini yakalamış biri olarak Semih'in bana gönderdiği kargonun içinden çıkanlar beni hayli şaşırttı. Geçmişten birisinin sizle iletişim kurduğunu düşünün, hiçbir farkı yok. MCD kendi başına yeter diyecekken kendisinin bana el yazısıyla tanıtıcı mesajlar göndermesi, 1997 yılından kalma fanzinlerin (Rock Fan Zine) ilk sayılarını yollaması hayli ilgi çekiciydi. Günebakan Productions ile irtibata geçerseniz eski dönemlere yolculuk yapmanız kaçınılmaz olacaktır çünkü bu işin ruhuna uygun hareket ediyorlar. Tek sorun kaset çalarımız yok (portatif CD çaları bile zar zor bulurken), artık bende kendisinin bana gönderdiği alternatif CD'yi dinleyeceğim.

UÇK Grind solisti/Bar Rasputin işletmeni Tanju Can diyor ki: "Old school death metal müziğin iPhone'lardan paylaşıldığı bir dönemdeyiz". Bugünlerde kendisini mutlu edebilecek bir gelişme Kadıköy'lü Günebakan Productions'ın ilgilisi Semih Şimşek'ten geldi. Semih, ilk UÇK Grind demo çalışması "Leader" ı MCD (!) formatında 1000 kopyalı olarak piyasaya sürdü ve şu anda çok uygun bir fiyata Hammer Müzik'te satışta görünüyor. Yaklaşık 9 dk. süren bu materyalin kadrosunda vokal/bas gitarda Tanju Can, bateride Pedro Loco ve gitarda Neo Nurcanlı var. UÇK Grind hayranlarının bu çok özel çalışmayı iyi bildiğini tahmin ediyorum.

Türkçe anlamıyla "lider" yazan MCD'nin kapağında Atatürk resminin olması da hayli manidar. Daha önce hiçbir yerde rastlamadığım ilgi çekici bu kapak çalışmasının içinde bulunduğumuz "unutturulma" çabasına denk gelmesi de hedefi tam 12'den vuruyor; kesinlikle iyi düşünülmüş. Kitapçıkta parçanın sözleri ve çeşitli iletişim bilgilerine yer verilerek açıklamalar eski bir UÇK Grind fotoğrafıyla tamamlanmış görünüyor. Yeraltı ruhunu destekleyen bir distronun bu demo çalışmayı yayınlamış olması da tam isabet diyebilirim. Kayıtları evde tek kişiyle yapan firma bazı eski kayıtları 100'er adet basmayı planlıyor. Toplama kayıtlar da uzun vadede peşinden gelecek. Witchtrap'in ilk demosu sırada... Diğerlerini söylemiyorum sürpriz olsun.

PARÇA LİSTESİ

01. Lost In Silent Prayer (03:43)
02. All Women Are Death (02:38)
03. Tired (02:36)

BAĞLANTI NOKTALARI

https://www.facebook.com/pages/UCK-GRIND/12842079537

https://www.facebook.com/pages/Bar-Rasputin/305495979560096

https://www.facebook.com/bar.rasputin.1

http://www.gunebakanproduction.com ( Yapım Aşamasında! )

https://www.facebook.com/pages/Gunebakan-production/497437953624706

https://www.facebook.com/semih.simsek.73

RICHTER ÖLÇEĞİNE GÖRE...

Müzikalite7
Ruh8
Sunum9
Özgünlük7.5
Bilhassa kaset arşivi yapanlar bu demo çalışmayla arşivlerini zenginleştirebilirler!
7.9

ŞİDDETİNDE!

Özgür Özçınar

Leave a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.