Grotesque Ceremonium - Blasphemous Goat Observance

Grotesque Ceremonium - Blasphemous Goat Observance

Brutal vokalin adresi yine iş başında...

Bu EP'yi kritiklemek yerine Nader Sadek ile röportaj yapmayı tercih etmiştim. Röportaj yaptıktan sonra Nader bana "kritiğimizi yapar mısın?" diye rica edince kendisini kırmak mümkün olmadı. 2014 yılına ait bir çalışmayı (Kasım da olsa) 2015 yılında kritiklemek pek harcım değildir. Affola...

Death metal ile ilgilenen dinleyicilerin içinde bulunduğumuz Eylül ayında bilmesi gereken bir EP var ve bu çalışma Grotesque Ceremonium'a ait. Batu Çetin (Cenotaph, Drain Of Impurity vs.)'in vokalini ve tüm enstrümanlarını çaldığı Grotesque Ceremonium'un ilk kayıtları önce kaset formatında Günebakan Productions'tan, ardından Pro-CDR formatında sınırlı sayıda bağımsız olarak piyasaya sürüldü.

Bolca söven, din tanımayan, şeytani bir çalışmaya imza atan Grotesque Ceremonium'un bu çalışmasında Erkin Öztürk (Cenotaph, Decimation, Rektal Tuşe vs.)'ün "Abolishment Of All Religions" parçası için arka planda vokal yaptığı görülüyor. Maria Socallmeevil'ın parçalarla uyumlu kapak çalışmasına bakarak ise albüm hakkında ön fikir sahibi olmamak mümkün değil.

Batu Çetin

Aktif müzik yapan Batu Çetin 2014 yılını pas geçmemiş oluyor bu EP ile...

Sanatçıyı eski dönemlerinden bu yana takip ediyorsanız "Blasphemous Goat Observance" için daha ilk dinlemede olumlu puan vereceksiniz, bu sebeple edinilmesi gereken değerli bir yeraltı çalışması bu. Ayrıca senenin en dikkate değer EP'lerinden...

PARÇA LİSTESİ:

01. Headless Lifeless Christ (3:26)
02. Abolishment of All Religions (3:47)
03. Lucifers Endless Sodomy (2:55)
04. Worshipping The Unholy Lord (3:52)

BAĞLANTI NOKTALARI:

www.facebook.com/profile.php?id=100005711530775

RICHTER ÖLÇEĞİNE GÖRE...

Müzikalite7
Ruh8
Sunum6
Özgünlük7
"Blasphemous Goat Observance" bana sevgili Cem Küçükertem'den doğumgünü hediyesi olarak geldi, kendisine bu kanal aracılığıyla da teşekkür etmek istiyorum. Ekstrem müzik koleksiyonlerleri bu çalışmayı edinecektir şüphesiz. Batu Çetin'in müzikal çizgisini beğeniyorsanız, bu EP sizi kesinlikle yanıltmaz. Üretim sürerse, kalite çıtası daha da yükselecektir ki buna da ayrıca eminim.
7

ŞİDDETİNDE!

Özgür Özçınar

Leave a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.