Boneshaker - Ride Me In Hell

Boneshaker - Ride Me In Hell

Fransız grup Boneshaker daha önce farklı gruplarda çalmış  beş müzisyenin bir araya gelerek ürettikleri bir proje. Elemanların geçmişinde punk, heavy metal, thrash gibi farklı tarzlar yatsa da ortaya çıkan sonuç kendi resmi web sitelerinde yazdıkları üzere “Vahşi Rock’n’Roll”. AC/DC ve Nashville Pussy grubun başlıca esin kaynakları.

Grupla aynı adı taşıyan albüm oldukça gaz bir giriş parçası olan “Ride Me in Hell” ile açılıyor; dinamik gitar riffleri, altyapıya yedirilmiş rock’n’roll ruhu ve insanı yakalayan nakaratı ile son derece başarılı.  Rock’n’roll şovu “We’re Gonna Celebrate” ile devam ediyor; vokalist Chris parça genelinde oldukça başarılı bir performans sağlıyor. “In and Out” bariz AC/DC etkilerinin yanına 80’lerin hair metalinden de dokunuşlar eklemiş. Oldukça başarılı ve canlı performansa dönük yazıldığı belli olan parçada keşke lead gitarlar daha güçlü kaydedilseymiş dememek elde değil. “We Love it Wild” ile grup kendi bestelerine bu albümlük son veriyor.  Albümün ikinci yarısını ise AC/DC coverları “ShotDown inFlames”, “Sin City” ve “High Voltage” oluşturuyor. Grup bu cover parçalarında layığıyla üstesinden gelmiş.

Sözün özü Boneshaker albüm genelinde bizlere keyiflibbir heavy – rock’n’roll deneyimi sunuyor. İyi çalınmış, insanı coşturan heavy–rock’n’roll arayanlara gönül rahatlığı ile bu albümü önerebilirim. Tür genelinde orjinallik arayanlar ise Volbeat dinlemeye devam etsin lütfen.

RICHTER ÖLÇEĞİNE GÖRE...

Müzikalite7
Ruh9
Sunum6
Özgünlük6
Eski okul rock n roll özleyenlere
7

ŞİDDETİNDE!

Baran Şahin

Leave a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.